Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Beépített sütő falba köthető...

Beépített sütő falba köthető maga mögött? Mosógépet falba kötni?

Figyelt kérdés

Az új konyhánknál ezt tervezi az áramszerelő... Már ki is alakította...

Hogy fogja megoldani a bekötést, nem értem. És ha sikerül, nem árt neki a sütő működése?


A mosógépet és a mosogatógépet is direktbe akarja bekötni, mert elsőre elbénázta és nem maradt hely a konnektornak... Hosszú történet.... Én arra gondoltam, hogy konyhaszekrényen belül, egy a bútorlapra helyezett konnektorral lehetne ezt a problémát megoldani. Mit gondoltok?


2017. dec. 9. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

"Beépített sütő falba köthető maga mögött?"

Bevett szokás. A teljesítménye miatt fixre kötik.


"A mosógépet és a mosogatógépet is direktbe akarja bekötni,"

Szokatlan, de gyakorlatilag nem tilos.

2017. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sütőt persze, hogy bekötik, de a dobozának nem lejjebb vagy feljebb kéne lennie?
2017. dec. 10. 05:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene úgy lennie?

Valami aggályod van ezzel kapcsolatosan?

2017. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként ki tervezte a konyha gépészeti és bútor elrendezését?

Tőle kellene megkérdezni hogy miért nem adott elegendő helyet a kérdéses villamos szerkezetek részére.

Gondolom a villanyszerelőnek oda lett adva a pontos konyha tervrajz, és az alapján készítette el az alapszerelést. Azon mi szerepelt? Hova és mit kellett volna elhelyeznie hogy passzoljon minden?

2017. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha nem kell aggódnom emiatt, akkor jó. Lényegében erre irányult a kérdésem és erre most választ is kaptam, köszönöm.

Én terveztem a konyhát, de néhány dolgot benne ráhagytam azokra, akiknek ez a munkájuk. Pl. hogy ha van egymás mellett mosogató, mosogatógép és mosógép, akkor mi hol legyen kialakítva....

De mivel rájuk bíztam, így kb. az egészet újra kellett csináltatni, de volt, amihez már nem lehetett hozzányúlni. Ma már másképp lenne, mindent milliméter pontosan felrajzolnék a falra, mert egy tervrajz nem bizonyult elegendőnek.

2017. dec. 10. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Értelek, csak azt nem, hogy ha nem értesz hozzá, hogyan tervezted meg?

:)

Máskor a kész terveid jó előre egyeztesd a szakikkal, így nem menet közben kell improvizálni, illetve már előre tudnak készülni hogy mi az ami közbejöhet.

Konyhabútor mögé pedig teljesen fölösleges betervezni a falba süllyesztett villamos hálózatot, mikor a megfelelő térrészekben lazán el lehet vinni mindent, így munkát is lehet megspórolni és kellően flexibilis a változásokkal szemben.

Én speciel előre szinte soha nem teszek a falba semmit, és az ügyfelek is belátják a munkák végeztével hogy valóban csak az igazi hozzáértők és kész tervekkel rendelkezők kiváltsága az hogy előre eltervezzen mindent és ne legyen olyan amire nem gondolt.

Az egyik utóbbi munkámnál is eljátszotta a tulaj a majd én megmutatom című előadást, a vizesek és a festők kétszer dolgoztak a konyhában, én nem (villanyszerelő), mert előre láttam hogy ebből baj lesz, de a végén a gázosok miatt szét kellett vágni a szekrényt. Ja, a a fürdőszobába is volt baki, mivel a vizesekkel sem egyeztetett, velem megcsináltatta a lámpa meg konnektor helyeket, de a mosdó meg a zuhanyzó mégsem oda került, de mire ez kiderült, le volt burkolva minden. Aztán a tulaj ott siránkozott, hogy van ugyan lámpa meg konnektor, csak éppen a zuhanyfülkében, a mosdónál meg semmi.

Szóval a bakik általában többe kerülnek mint valakit megbízni a tervezés és szervezés munkálataival.

20 évnyi tapasztalattal már rájöttem, hogy elég csak egy dolog amit nem csekkolsz le, mert úgy gondolod hogy azzal nem lesz gond és máris ott vagy a cumi végén.

Én nem reklámozom magam. Akinek már dolgoztam, az úgy kérdez meg hogy tovább adhatja-e a számom, mert szeretne másnak is ajánlani.

2017. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!