Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » November 22. én vettem egy...

November 22. én vettem egy Zanussi ZRB36104WA hűtőszekrényt, ami elromlott 24. én?

Figyelt kérdés
A bolt igéretett tett, hogy mivel 3 nap alatt romlott el kicseréli. Mivel nem volt készleten állítólag rendeltek a gyártótól. December 6. án jelezték hogy megérkezett. Bementem az üzletbe ahol a régi számla sztornózása közben hogy nem tudják kicserélni mert a vételkor rossz számlát adtak, amit nem tudnak sztornózni. Az új számlát dec 7 re igérték amiből természetesen nem lett semmi. Jövő héten lesz 1 hónapja, hogy van hűtőm, de mégsincs?

2017. dec. 12. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Az tudod tenni, hogy nem csak lesel mint hal a szatyorban, hanem elkéred a várárlók könyvét és beírod a panaszodat és jelented a dolgot a fogyasztóvédelmenek.


Ebben az esetben 100%-osan melletted áll a törvény. Az megy, hogy "rossz számlát állítottak ki" egy vicc. Miért hagyod magad lerázni?

2017. dec. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Bementem az üzletbe ahol a régi számla sztornózása közben hogy nem tudják kicserélni mert a vételkor rossz számlát adtak, amit nem tudnak sztornózni."


Nem tesz semmit.

A hűtőt attól kicserélteted, a számlát meg majd elintézik.

Egyébként valóban, te vagy a vásárló, és a vásárlás helyén el nem intézett problémádat a vásárlók könyvébe tett írásos bejegyzés útján teheted hivatalossá.

Ilyen esetben amikor neked problémát okoznak és ezzel többlet költséged keletkezik, szabi, utazás, akármi, azt benyújtod nekik.

Ha nincs leírva, utólag letagadhatnak bármit.

Ezért amit csak lehet, dokumentálj. Akár azt is kérd írásba hogy az ő hibájukból eredően nem tudsz a megvásárolt termék ügyintézésével haladni.

Akár fogyasztóvédelmi vita esetén is fontosak lehetnek ezek a dokumentumok.

2017. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!