Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Delimano LCD kijelzős csaptele...

Vasmag kérdése:

Delimano LCD kijelzős csaptelep 13. hónapban :-) megszűnt kijelezni a hőfokot és nem melegít. Szedett már szét valaki ilyet? Ragasztva van vagy patent, vagy menetes rögzítésű? Csavarásra nem nyílik és félek, hogy eltöröm.

Figyelt kérdés
Sajnálnám kidobni mert 20 ezer forintért vettem, bár már nagyon megbántam... Tudom most már 6 ezerért is lehet kapni ezért olyan válaszokat ne adjatok lécci, hogy vegyek másikat, eszembe nem jutna...

2017. dec. 29. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

3KW-os fogyasztása van 1db ilyennek ha jól néztem a leírását. Ami annyit tesz,hogy egy teljes fázist elfoglal(16 Amper). Ha nálad 32amperes 1 fázis akkor ez talán nem gond, attól függően,hogy ugyanarra a fázisra még hány egyéb fogyasztót kapcsoltatok rá. Elképzelhető,hogy azért nem melegít és azért nem jelez ki,mert több fogyasztót használtál ugyanazon a szakaszon és valamelyik kismegszakító leoldott. Bár ez lehet,hogy nem a 13.hónapban kellene megmutatkozzon,de hátha szereltetek be ,vagy kapcsoltatok be valamit egy eddig nem használt konnektorról.

Esetleg túl vékony volt a vezeték amire rá lett kötve és szép lassan lefüstölt. Tehát nem feltétlenül a csapteleppel van gond(de az is lehet).


Én mindenesetre először megnézném a kismegszakítókat, aztán,ha szükséges villanyszerelőt hívnék.


Leírás

[link]

2017. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi de 2,5mm2-es a vezetek, a KM is OK., van aram a dugaljban, a hiba a csaptelepen belul van. Nem hiszem, hogy szimplan vizkovesedes, ha a leszerelt csaptelepet a fejetetejere allitom kotyog benne valami...? Szoval szet kene szednem, de serules nelkul, ha van ra tipp.
2017. dec. 30. 16:59
 3/4 D.O.81 ***** válasza:
100%

Ezekben kell lennie egy hőbiztosítéknak, illetve egy hőfok szabályozónak is. Az elektronika előtét kondenzátoros, mert egy trafónak 100, hogy nincs benne hely. Ezeket direkt úgy gyártják, hogy ne lehessen szétszedni. Tehát ragasztott...szerintem. A következők lehetnek a hibák:

Kazán megszaladt ezért a hőbiztosíték kioldott (ezek egyszeres működésű védelmek, nem állítható vissza a kiindulási állapot). A hőbiztosítékot az eredeti értékű, vagy ha olyan nem kapható 0...+10% határon belüli hőérték eltéréssel kapható hőbiztosítékkal pótolandó.

Előtétkondenzátor bele "kifordult" - A kondin amennyiben még látható az értékfelirat, olyan értékű fólia kondira kell kicserélni.

Az előtétkondenzátor után lévő egyenirányító mögött lévő zéner dióda "megpusztult" - A dióda a hálózaton létrejövő és terjedő tranziens jelenségek miatt félvezetőből vezetővé vált. Ebben az esetben az alkatrészt óvatosan kell kiemelni és az üveg, vagy műanyagtesten lévő kódú alkatrésszel pótolni.

Ezek mind okozhatják az általad leírt jelenséget.

Üdv.

2018. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes utmutatasodat, azt hiszem veszek egy melegviztarolos csapot, utana ezt pedig marcsak kivancsisagbol is de szetszedem valahogy. Ja es BUEK termeszetesen... :-)
2018. jan. 1. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!