Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik olyan hőkapcsoló...

Létezik olyan hőkapcsoló amelyik akkor kapcsol ha lehül?

Figyelt kérdés
Hőkapcsolókat,termosztátokat találtam de az a gond,hogy egy bizonyos hőfoknál kapcsol be,nekem viszont olyan kellene amelyik akkor kapcsol ha lehül.

2017. dec. 30. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:

A klímásokat meg hűtőgépeseket nézted valószínűleg.

Neked olyan kell ami fűtéshez való.

2017. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Mire kell pontossan?


A sima szobatermosztát pld pont ezt tudja

2017. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Találtam hőkapcsolókat de azok bekapcsolt állapotban vannak mindaddig amíg el nem érik a megjelölt hőfokot majd lekapcsol és ez így mén újra és újra.

Nekem ugyanez kontrába kellene ami nincs bekapcsolva,mindaddig amíg el nem éri a kívánt hőfokot.

2017. dec. 30. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Elektronikus vezérlés nem megoldható? Mondjuk relével és a hozzá tartozó elektronikával.
2017. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nekem ugyanez kontrába kellene ami nincs bekapcsolva,mindaddig amíg el nem éri a kívánt hőfokot."


A klíma és hűtőtermosztátok mind ilyenek.

Hány fokhoz kell?

2017. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:

Olyat keress amiben NO/NC vagy váltó érintkező van.

Azt bekötheted tetszés szerint. X hőfok fölött be vagy kikapcsol bekötéstől függően. Alkalmas fűtés és hűtés vezérlésére is.


És valóban, a legtöbb egyszerű mechanikus szobatermosztát is ilyen. :)

2017. dec. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy áramkört szeretnék összerakni,ami hanghatással jelez ha a kazán lehűl.A hőkapcsolás nem olyan lényeges,szerintem 90-150C° megfelelne.A hőkapcsolót távolabb tudnám tenni így tetszés szerint kalibrálnám.
2017. dec. 31. 17:08
 8/10 A kérdező kommentje:

Lényeg hogy az áramkört akkor kapcsolja,amikor lehűl.Nem szeretném megkomplikálni relé meg IC meg hasonlókkal,egy egyszerű áramkört.


Valami ehhez hasonlót: [link]

2017. dec. 31. 17:14
 9/10 anonim ***** válasza:

"Valami ehhez hasonlót:"

Ez pont nem hasonló, hanem az ellentéte.

De amit te akarsz, azt minden termosztát tudja.

Csak te ülsz fordítva a lovon.

2017. dec. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szirty ***** válasza:
100%

Tisztázzunk már bizonyos dolgokat:

Egy hőfok kapcsoló (legyen az ilyen vagy olyan) nem akkor kapcsol amikor lehűl, vagy amikor felmelegszik.

Akkor is kapcsol amikor lehűl, meg akkor is kapcsol amikor felmelegszik.


Van egy beállított hőmérséklet. Amikor a mért hőmérséklet e fölé nő és amikor ez alá csökken akkor kapcsol (a kapcsolási hiszterézis fogalmának magyarázatától most eltekintenék).

Mind a két alkalommal! Az egyik alkalommal be, a másik alkalommal ki, vagy fordítva, vagy mindkettő! Ez attól függ milyen fajta.


A legegyszerűbb konstrukció ikerfémes (bimetal) nem ez a lényeg, hanem hogy milyen érintkezővel rendelkezik. Záró (NO) nyitó (NC) vagy mindkettővel (váltó). Amelyikben az utóbbi van az beköthető úgy is hogy melegben kapcsoljon be (zárja az áramkört) és úgy is hogy hidegben (meleg és hideg alatt a beállított hőmérséklet fölötti és alatti mért hőmérséklet értendő itt)


Megjegyzés: Léteznek csak egyszer kapcsoló hőfok kapcsolók is, amiknek biztonsági szerepet szánnak. Pl. adott hőmérséklet fölött megszakadnak (kikapcsolnak ha úgy tetszik) és örökre úgy is maradnak. Neked nyilván nem ilyen kell. Ráadásul ezek hőmérséklet értéke fix, nem állítható. De ezeket hőbiztosítéknak hívják.

2018. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!