Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A képen látható szobatermosztá...

A képen látható szobatermosztátot milyen másikra lehet/szabad lecserélni?

Figyelt kérdés

Van egy szobatermosztátom, ami nem igazán működik megfelelően, nem mai darab...

És azt szeretném tudni, hogy a képek alapján milyen féle modernebb (és akár digitális) termosztátra lehet lecserélni, és milyen módon.

[link]

[link]

Úgy értem gondolom áram ki, kábelek ki, régi eszköz leszerel, új eszköz felszerel, kábelek bekötése, áram be.

Szakember 3 hetet mondott, addig nem szeretnék várni, mert most nem kapcsol magától ki/be a termosztát, és kézzel meg nem szeretném babrálni áram alatt hogy ki/be kapcsolgassam...

Kinéztem már egy viszonylag olcsó modellt ami a "COMPUTHERM Q7" névre hallgat. Nem hiszem hogy nekem ennél drágábbra lenne szüksége, már persze ha ez kompatibilis a már meglévő rendszerrel.



2018. jan. 30. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell kézzel babrálni.

Kapcsold be állandóra és mikor nem kell húzd ki a konnektorból.

Vehetsz olyat is, csak betudod kötni?

2018. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármilyet feltehetsz, ami egy kontaktust zár, ha a hőmérséklet a beállított érték alá csökken. Akár egyszerű mechanikus tekerőset, akár digitálisat.

Csak két vezetékre lesz szükséged, a fázist fogja szakítani, a nulla nem fog kelleni.

Amit nem vehetsz: olyan digitális termosztátot, ami kommunikál a kazánnal, és a láng nagyságát is állítja, de ezek általában horror áron vannak.

2018. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én egy másodperc alatt megtaláltam a Q7 kezelési utasítását...

[link]

"A termosztát kimeneti reléje három potenciálmentes csatlakozási ponttal 1(NO); 2 (COM); 3 (NC) rendelkezik, melyek a hátlap belsõ oldalán, egy belsõ burkolat alatt találhatók. A szabályozni kívánt készülék két csatlakozóvezetékét fûtés szabályozása esetén a sorozatkapocs 1(NO) és 2 (COM), a relé nyugalmi

állapotban nyitott kapcsaira... ...kell csatlakoztatni."

2018. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A képen látható szobatermosztátot milyen másikra lehet/szabad lecserélni?"


A maiak mind elemesek, azok közül bármelyik megteszi.


"Szakember 3 hetet mondott, addig nem szeretnék várni, "

Én ráérek ma is.

2018. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek fényében végül megrendeltem a fent említett eszközt. A bekötés része talán menni fog, főleg a leírtak alapján.
2018. jan. 31. 08:19
 6/6 A kérdező kommentje:

Még mielőtt bekötöm,

az 1-es (barna, ami nem kék...) a nulla, 2-es (zöld/sárga) föld, 3-as (fekete) a fázis.

Ezekből a volt 2-es (azaz zöld/sárga) megy Q7 2-es (COM) pontjára, a volt 3-as (azaz a fekete) megy a Q7 1-es (NO) pontjára. Barnát meg elkötöm...

Itt egy kép a régi MMG termosztát kapcsolásáról még:

[link]

2018. febr. 9. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!