Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vajon működni fog ez a transzf...

Vajon működni fog ez a transzformátor?

Figyelt kérdés

Magyarországon tervezek használni 110 V-os festőberendezést,ami a festék nyomása csökkenésekor ritmikusan kapcsol be.(Hozzávetőleg 100 W teljesítményű villanymotor hajtja).

Az elképzelésem szerint,két 100 W-os,220 V-os égőt párhuzamosan kapcsolok ,s ezeket sorosan,egy 110 V-os ajzattal.(Azért gondoltam a két égőt,hogy amikor a motor áll,ne legyen túl magas az áramerősség.)


Van jobb -olcsó- ötlet a 220 V letranszformálására 110 V-ra?



2018. febr. 4. 08:55
 1/4 Zzzoli ***** válasza:

Ez így nem transzformátor.

220V-os 100W-os égőt hol vennél? 230-as égők vannak ma már!

Na jó hagyjuk a szőrözést, nem lenne ez így jó, eleve a párhuzamos kapcsolás gondolata sem.

Értem én hogy soros előtét ellenállásban gondolkodsz, ami néhány esetben jó is lenne, de ebben az esetben az álló motornál, amikor már csak az elektronika kívánja a tápot, lecsökken az áramerősség, tulajdonképp az égőkön alig esne feszültség, így a motorvezérlőre, nyomásszabályzóra rákerülne a 230 Volt.

Az pedig nem tenne neki jót!

2018. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem beszélve arról, hogy a kérdésben említett izzó 230V feszültség esetén fogyasztana 100W-ot. Ráadásul, ki tudja, milyen pontossággal.

Az izzószálak hidegellenállása is probléma, amire a kérdező nem gondolt.

Halott ötlet.

2018. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

Hát igen, nincs mese, ide rendes trafó kell.

Ha tényleg 100W körüli a teljesítmény igény, akkor én egy 230/110V 160VA-es transzformátort (vagy nagyobbat) szereznék be.

Nem egy őrült nagy kiadás, az izzós megoldással csak tönkretennéd a cuccot.

2018. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 4. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!