Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » INDÍTÓ VAGY ÜZEMI KONDENZÁTOR...

INDÍTÓ VAGY ÜZEMI KONDENZÁTOR lehet ezen a villanymotoron?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kőrfűrészének a be-ki kapcsoló doboza amibe még benne volt egy nagyobbacska relé szét égett ! Ha az relé és nem mágneskapcsoló! Ez a motórtól távolabb a munkapad szélén volt elhelyzeve zőld -piros nyomógombos + relé benne. Mint a képen látható a kapocsdeknin van egy kondi ! (sajna még azt a kapocsdeknit ne lehetett lecsavarozni az külön téma lesz-de megoldom) Két kérdésem lenne ! Az adattáblából nem tudom kideríteni a kondi az ÜZEMI v INDÍTÓ kondi -e ami a motoron látható is ! Második kérdés a relét (ha relé) nyomogombal helyettesíthetem-e egyszrűen vagy kell indító kondi + ban és mekkora ehez a mot..? ( Ha a motoron lévő kondi az nem az -hanem az üzemi ) Ja még annyit ha sikerül a kapocsdekni fedelet le venni és azt látom nincs leégve a tekercs akkor honnan tudom melyik a fő tekercs és melyik a segédfázis tekercs?

[link]

[link]

[link]



#relé #mágneskapcsoló #éghetett #motoron?
2018. febr. 14. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyik a fő tekercs és melyik a segédfázis tekercs?

Ohm mérő 200 ohm méréshatárral.

A főfázis ellenállása kisebb mint a segéd fázis-é.

2018. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm -én is így gondoltam csak bizos akatam lenni (70év csak sok már)

Közben le tudtam venni a kapocsdekni fedelet ! A kondiról 2 fekete megy a kapocslécbe ! A kondinak 4 lába van 2 fekete jön a klécre és egy barna ment a kapcsoló házba a 4 saru üresen volt !

[link]


[link]

2018. febr. 14. 14:51
 3/4 A kérdező kommentje:
A kapcsolási rajzot a motornál lerajzoltam viszont a kapcsoló annyira szét égett nem tudom megállípítani, hogy motorvédő vagy segédfázis relé volt-e benne _Számomra érthetetlen miért 3 vezeték ment a kapcsolóba?? ( a 4. az a főldelés) [link]
2018. febr. 14. 19:20
 4/4 A kérdező kommentje:

ELNÉZÉST DE A FENTI RAJZ TÉVES ! JOBBAN KITUDTAM BOGÓZNI IS MOST MELLÉKELEM A VOLT BEKÖTÉSÉT + A SZÉT ÉGETT KAPCSOLÓT AMELY NEM TUDOM MOTOR VÉDŐ VAGY INDÍTÓ SEGÉDFÁZIS RELÉ ??!

ESETLEG HA LENNE SZÍVES VALAKi BEKÖTÉSI RAJZOT FEL TENNI HA ELÉG EGY NYOMOGOMB A SEGÉDF---- RELÉ NÉLKÜL AZ IS JÓ DE LEHET NEM IS KELL MIVEL EZ MOTORRVÉDŐ VOLT !NEM TDOM:( KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A SEGÍTSÉGET !!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. febr. 15. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!