Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha ráz a mosógép akkor villany...

Ha ráz a mosógép akkor villanyszerelőt vagy mosógépszerelőt kell hívni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk és az új albérletben a mosógép (saját, eddig is ez volt) ráz. Az előző helyen nem rázott pedig egy 100 éves házban laktunk nagyrészt földeletlen konnektorokkal...

Itt a fürdő vadi új, a tulaj szerint az áram, földelés is ok. A mosógép mégis "zsibbaszt" ha megfogom az ajtaját, vagy a dobhoz érek.

Kit kell hívni ilyenkor?

Nagyon sokba fog kerülni? Sajnos elég rosszul állunk anyagilag, de tudom, hogy muszáj ezt megnézetni.


2018. márc. 28. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha tényleg jó a földelés, akkor a szállításnál leszakadhatott a készülék vázáról a földvezeték, vagy akár a villásdugóban.
2018. márc. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az áramvezeték rendbetétele a bérbeadó tulajdonos kötelessége! Hogy ne vitával kezdjetek az új helyen:biztos van olyan csavarhúzószerű fázis mutató eszközötök (100-250 Ft) ami világít,ha odaérintitek ahol a baj forrása van és az elkezd világítani azt fotózzátok le és mutassák meg a tulajnak.Valahol áthúz a vezetékekben az áram.Korábban mondták a földelést,de az is lehet,hogy megfeszült a vezeték és az összeeresztésnél szétcsúszott.NE ti szereljétek,a tulaj hívjon szakembert,elvégre nektek lesz több olyan áramszámlátok amit nem ti használtatok. Volt korábban használva az a konnektor amivel baj lehet?
2018. márc. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen volt, laktak itt előttünk is és azt mondták, hogy nem volt probléma.

Szerencsére a tulaj elég korrekt, ha tényleg nem a mosógéppel van a probléma, akkor természetesen ő fog szerelőt hívni. Csak hát ugye elsokorben ki kéne deríteni, hogy a konnektor vagy a mosógép a rossz, hogy egyiküket se verjük felesleges költségekbe.

2018. márc. 28. 12:42
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekünk nincs fázis ceruzánk, de tudok kölcsön kérni, vagy veszek.

Azzal mit tudok megállapítani?

Ha világít az ajtóhoz / dobhoz érintve akkor a konnektor lesz a probléma?

2018. márc. 28. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Fázi ceruzával szinte semmit!

Egy mérőműszer kell!

Vill.szer.

2018. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

nekünk is volt ilyen még anyámnál laktam régen, ott a számítógép is rázott. amint átkábelezték a házat ez megszünt, mondta a villanyszerelő hogy nem volt földelés. azóta nekem is van villanyszerelő vizsgám, szóval tudom hogy az egy fázis-föld közötti áthúzás nem igazán lehet, inkább a víz, nedvesség amit elvezet.

próbáld meg másik konnektorral, akár egy másik helységből

2018. márc. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
már ha tényleg van földelés! 6-os vagyok
2018. márc. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!