Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes lenne venni mobilklímát?

Érdemes lenne venni mobilklímát?

Figyelt kérdés

Nagyon meleg van a tetőtérben , ma este is 28 fok volt pedig minden ajtó és ablak nyitva volt , alig aludtam valamit.Nézegettem ezeket a mobil klímákat , de nem tudom érnek-e valamit , meg azt hallotam hogy zajosak , de kb mennyire ?

Kinéztem egyet 2kW a teljesítménye , és 30 000FT-ba kerülne.


2010. jún. 11. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Kérlekszépen...különböztessünk meg moilklímát és léghűtő készüléket! A mobil klíma ugyanazon az elven működik, mint a sima, vagyis van benne gáz, hűtőkör, meleg levegő elvezetés, satöbbi. Ugyanúgy kell neki egy kivezetés (egy kb. csuklóvastagságú csövet mellékelnek hozzá), mint a split klímának a kültéri egység. Ha a keletkezett meleg levegőt visszafújatod a szobába, akkor nem értél el semmit. A léghűtő csak ÚGY NÉZ KI, mintha mobil klíma lenne! Az tulképpen egy ventilátoros doboz, amibe jeget vagy hideg vizet szoktak tenni, a készülék azon átfújja a levegőt, és így kapsz hideg légáramlatot. Kábé 10 percig, mert a lakás melegétől a jég elolvad hamar, a víz meg visszamelegszik. Tehát adtunk a xarnak egy pofont, ahogy a népi mondás tartja. A valódi mobil klímák 100.000- nél kezdődnek. Amit harmincért láttál, az csak léghűtő. Arra beruházni semmi értelme, mert ha nem töltögeted jéggel 10-20-30 percenként, akkor csak egy ventilátor, igaz jó drága. Tetőtérbe amúgy a valódi mobilklíma is kevés lesz attól tartok. Egyszerűen nem fogja bírni, mert az egész gép egy dobozban van, az meg a lakásban. Míg a split klíma igazi munkavégző része a falon kívül van, így a szellőzése sokkalta jobb, és a hőelvezetés is alapból odakint történik.
2010. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát sztem mobilkíma amit kinéztem , de nem értek hozzá leírom amit láttam kiírva adatnak :

Teljesítmény : 2KW

energiaosztály: C

Funkciók: Hűtés , szárítás , szellőztetés

R407c gáz hűtőközeg

És adnak hozzá elvezető csövet.

Azon mondjuk elgondolkoztam amit írtál , h hova vezeti el a hőt :/

Hozzáteszem h valami számomra ismeretlen márkájú volt.Valamit ki kellene találnom, mert este elviselhetetlen a meleg itt :S

2010. jún. 11. 09:02
 3/9 A kérdező kommentje:

Na szóval megtaláltam neten , ezt néztem ki :

[link]

2010. jún. 11. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaja...ez klíma valóban, de nem 30 ezer, hanem a duplája. :))) Amúgy a kivezető csövet a résnyire kinyitott ablakon kell kivezetni. :) A teljesítményét nézve, ez max. egy kicsi helyiségre elég.
2010. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az én szobám 10-12nm körül van , meg csak alváshoz kellene , és ahol én néztem ott csak 30000Ft le van árazva.De am nem teljesen értemAz én szobám 10-12nm körül van , meg csak alváshoz kellene , és ahol én néztem ott csak 30000Ft le van árazva.De am nem teljesen értem mert amit belinkeltem ugye ott 56e ft , és itt pl. [link]

csak 34e Ft , pedig ugyan az a 2 gép mindenben.

2010. jún. 11. 11:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát szóval szerinted megérné ezt a gépet megvenni 30e Ft-ért ? A zaj nem zavarna és elég a teljesítménye arra a szobára amiben használnám.
2010. jún. 11. 13:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahhha! Ennyiért, és abba a helyiségbe jó lesz. A kivezetést viszont meg kell oldanod, mert ha visszafújja a forró levegőt, akkor megsülsz te is, meg a gép is. :) Egy olyan gégecső van ezekhez, aminek a vége el van lapítva, hogy a résnyire nyitott ablakon ki tudd dugni.
2010. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kszönöm a választ :) A kiveetést meg ha megvettem megcsinálom , nem nehéz mert több heylen is meg tudom oldani h kimenjen a lkásből a cső és a hő .
2010. jún. 11. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Oké, akkor hajrá! :)
2010. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!