Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fi Relét beköthetem úgy hogy...

Sanyika22345 kérdése:

Fi Relét beköthetem úgy hogy egyből egy áramkört is biztosít?

Figyelt kérdés
A következő lenne a helyzet ,adott egy családi ház és a lakáselosztó teljesen teli van , viszont fi relét kellene bekötni ami csak úgy férne el ha nem kellene +4 modullal csak mondjuk +1 modullal számolnom , azaz úgy akarom megoldani hogy a fi relé egyben az első 3 áramkör biztosítója is lenne majd innen lenne sorolva a többi kismegszakító. 40A / 30mA fi relém van az tuti h elég a bejövő 3x16A-hoz. Szerintetek működik a dolog ?

2018. márc. 30. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Mindegy hogy kötöd be.

Ráteheted az összeset, meg leágaztathatsz tetszőleges számú áramkört.

A gyakorlatban a családi házas modell esetén én hármat rakok be. Egyet azoknak az áramköröknek ami szabadtérre megy, vagy szabadtéri csatlakozás lehetősége adott (pl egy konnektor a garázsajtó mellett, amibe sanszos hogy bedugják a fűnyíró hosszabbítóját, stb.). Egy a fürdőnek. Egy a maradék.

Amúgy ha tényleg bővíteni akarsz, beraksz plusz egy elosztó dobozt és máris van hely.

2018. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen !:D
2018. márc. 30. 09:20
 3/10 anonim válasza:

Nem! A fi nem old le túláramra. Nem helyettesíti a kismegszakítót. Kivéve ha kombináltat veszel

[link]

2018. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 barkat válasza:
53%

A fi relé csak életvédelmi kapcsoló. Mindent biztosítani kellene fi-relével, viszont ez nem fog leoldani,ha túl van terhelve a vezeték.

A sorrend úgy lenne, hogy fi-relén átmegy minden és onnan ágaztatsz el a kismegszakítók felé. Kérdezz bátran :-) üdv:Balázs

2018. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kb. 30 éve nem gyártanak olyat amiben nincs túláramvédelem.

De ha mégis, kérlek mutass egyet.

2018. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem félreolvastál valamit.

Mutatok egyet:

[link]

lefelé lapozva először jönnek a Resi9 áram-védőkapcsolók, majd a Resi9 áramvédős kismegszakítók

2018. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
5-ös, mutass egyet amiben szerinted van, és kismegszakító nélkül szoktad felrakni.. :)
2018. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Re:#7

Az előttem szóló belinkelte.

2018. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végülis felrakok még egy 12 modulos elosztót a meglévő mellé és úgy lesz helyem hogy minden áramkört biztosítsak kismegszakítóval is . Egyébként köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 1. 07:46
 10/10 anonim válasza:
De ha azt szerinted 30 éve nem gyártanak túláramvédelem nèlkülit, akkor jól nézd meg legközelebb, mit raksz fel!
2018. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!