Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a mosó-szárító gépek?

Figyelt kérdés
Régebben (5-6 éve) azt mondták hogy jobb ha külön veszünk mosógépet és külön szárító gépet. Mostanában is ez a helyzet?

2018. ápr. 8. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csak a meghibásodás miatt nem mernék venni, mert akkor egyszerre romlik el mindkettő :D
2018. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha sokat mosol, vagy külön mosónapot tartasz, akkor praktikusabb a két gép, mivel amíg az egyik szárít, a másikkal már moshatod a következő adagot. A kombi gépben fél töltetet lehet/érdemes csak egyszerre szárítani, így mire egy adagot kimostam és két részletben megszárítottam, sokszor 9 órát is ment egy nap a gép. Második mosás aznap már nem fért bele, a fűtőszálat meg elég gyakran kellett cserélni...

Ha már a fűtőszálnál tartunk, külön szárítógépből létezik hőszivattyús is, ami sokkal kevesebbet fogyaszt. Bár lényegesen drágább, de viszonylag hamar behozza az árát.

A kombi gépekről érdemes még tudni, hogy szárításkor vízzel hűtik magukat, ez ciklusonként kb. 30 liter. Ha egy mosást kétszerre szárítasz, akkor 60 liter...

Vagyis a mosó-szárítógép egyik nagy hátránya, hogy villanyt is és vizet is sokkal többet fogyaszt, mint a két külön gép.

2018. szept. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!