Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik klíma mennyire megbízha...

Melyik klíma mennyire megbízható inverteres 3,5 kW-os típusban? Panasonic, Mitsubishi, Samsung? Olyat szeretnék ami jó sokáig kitart és nem várható vele nagyobb probléma.10 éves Midea megadta magát és annak a helyére kellene.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 11. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél mideát, a többi se birja tovább.
2018. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Zajszintben, minőségben a Panasonic a lejobb ezek közül. 2év teljes körű, +3év kompesszor garancia. Japán gép. Én ezt javaslom. Már az új gázzal kapható. (R32) Energiahatékonysága jobb lett. Jól szerelhető. Több éve szereljük, nem volt egyel sem gond.
2018. ápr. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gabesz147 ***** válasza:

Tavaly szereltek nálam, egy szerelő ajánlatai között a Mideát is írja, általánosságba, de Midea a lényeg, azt hiszem, én végül is Gree-t rakattam be, de ezt is javasolja.

Az akkori ajánlata:


Az olcsóbb árkategóriában javaslom az MDV-t.

Midea utángyártott, 135.000,-Ft; 5 év garancia.

Nord Sonora wifi-s 140.000.-Ft 5 év garancia (Gree utángyártott )

C&H szinten wifi-s; Gree utángyártott 140.000,-Ft 5 év garancia.

Gree Comfort + ,nagyon jó fűtés 5 év garancia 165.000,-Ft.

Daikin Ftx35 KM 3 év garancia, nagyon csendes 168.000,-Ft.

Kb ezeket szoktam ajánlani, nem szokott velük gond kenni.


A 10 év talán már szép "szolgálati idő" de nem tudni, mennyi volt a tényleges üzemóra, ma már inkább az energiaosztályra figyelj, a Panasonic drágább, de lehet, annyival jobb is a felsoroltaknál. Az én Gree-em fűtésben egy kicsit rosszabb, de nem vészes, ma már talán nem azt venném. De mindegyik tartós, 10 évre biztos.

2018. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10 évnél nem kell meglepődni nagyjából annyit bírnak, de ez használattól is függ. A mai inverteres klímák átlagban 10-15 évig bírják, ne keress olyat amit 30 év múlva is jó lesz, ha csak nem dísznek akarod és sosem kapcsolod be :)


Mi 3,5kW-ban forgalmazunk inverteres klímát Midea, Gree majdnem azonos árban vannak több típus is van raktáron és ezek most akcióban R410a és R32 -es gáztöltettel is választható.

150.000-210.000 Ft. között vannak 5 és 6 év kiterjesztett garanciával. 10-15 évet elmennek!


Ha prémium kategóriát szeretnél vagy legalábbis japánt akkor Daikin, Thoshiba, Mitsubishi,Panasonic ami nálunk van raktáron a belépő modelltől a felsőbb kategóriáig típustól függően 3,5KW.os gépek R32-el is:

200.000-750.000 Ft. 5 -10 évig terjedő garancia attól függ melyiket választod. Viszont 15 évnél tovább ezek sem fognak elmenni, de ez is használattól függ. Nálunk minden márkához megvannak az alkatrészek raktáron, teljes szervizháttér support, de nem nagyon van rá szükség mert a szereléstés karbantartást a saját cégünk végzi és véletlenül sem fogunk magunkkal kiszúrni. Így csak megbízható készülékeket forgalmazunk, amit csak a korrekt telepítés, szerelés követhet a részünkről.


Samsungot véletlenül se vegyél, megszámolni nem tudom mennyit szereltek le az idén a szervizes kollégák, és nem 10 éves gépekről beszélünk 3-6 évet bírtak, nemis forgalmazzuk ezt a márkát. Ár/érték arányban Midea, GREE elég megbízhatóak maguk 10 évével szerintem, de ízlések és pofonok...

2018. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az eredeti poszt óta ugy 2 év telt el, most én újittatok fel lakást, es mono split klimat valasztok. Némi kutakodás után, az Árukeresöröl a lent felsorolt modelleket sikerült kiválasztanom a következö szempontok alapján. Valaki ismeri valamelyiket annyira, hogy ajánljani tudja a többivel szemben (vagy éppen ellenkezöleg) ? Esetleg hasonló minöségüt, árút 200k környékén?


A helység:

Ujlipótvárosi sárga színü csusztatott-zsalus betonház 7. emeletén (8emeletes haz) [link]

57 NM-es lakás dél-délnyugati, 7NM-es loggiával - aminek teteje, oldala nyujt árnyékot - amire a 25NMes nappali-konyha és egy 9NM-es háló nyílik a lakás teljes szélességét kitevö ablakokkal. Az északra nézö szobát talán kevésbé kell hüteni. Számomra 25 fok még kellemes. Így egy db 3,5kw-os beltéri egységet tervezek nappaliba, a lakás közepe felé.


A szempontok:

- R32-es töltés (az a fránya lelkiismeret)

- halk beltéri és kültéri egység (21db silent módban/ 49db) utóbbi az erkélyre kerül, sajnos, de legalább a korlat külsö részére.

- ha nem is dizájnos, de jó minöségü anyagokból álló beltéri egység - utálom az 'occsó müanyagot'.

- robusztus megbízhatóság, hosszú élettartam

(Elöny lenne, ha késöbb Wifi-modult is betehetnék, de nem olyan fontos.)


A klímás ezeknél 'olcsóbb' brandeket, pl. egy Cascade nevü márkát javasolt, de erröl igen keveset hallott az internet. Az autoknal, lapotopoknal azt tanultam, minden markanak vanak jobb, rosszabb modelljei - de a klimaknal eleg nehez kiigazodni. Csak kicsit vagyok modellfetisiszta, de a minöségérzet, a látható anyagok minösége sokat számít.

Az árukeresön tegnap rákeresve ezekre jutottam:


1. Panasonic FZ35-UKE

200e Ft: [link]

adatok: [link]


2.Panasonic CS/CU-UZ12SKE Basic

180e Ft: [link]

egyenlöre itt találtam adatokat: [link]


3. LG S12EQ Silence

214e Ft.: [link]

adatok: [link]

2020. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!