Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tescos elektromos fűnyírót...

Hambi20 kérdése:

Tescos elektromos fűnyírót szeretnék venni, és véleményt kérni, hogy milyen?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 14. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyikre gondolsz?


Ilyet hoztam ma egy utcabeli ismerősnek: [link]

Az 1000 W-ost, 11 999 Ft-ért.


Ebből, még a régebbi motoros van nekem, tízedik éve. Egy kb. 300 m²-nyi udvaron és előkertben használom; kora tavasztól késő őszig, ha nincs akadálya, kéthetente.


Két éve, a toló kereténél, vagy nem tudom minek nevezzem, az összecsukást biztosító csavar szögletes nyakánál kissé elkerekedett a nyílás, így kezdett csuklani tolás közben. Más baja nincs, ezt meg kis módosítással megoldottam. Nem volt nagy ügy; és még egyszerűbb lett volna, ha több hely lenne a tárolásra, és nem kéne mindig lehajtani a keretet.


Máig csodálkozom azon, hogy a fűgyűjtő hogyan bírja? Pici karmokkal van összepattintva a két fele, nem is valami erős anyag, de semmi baja.


Akinek hoztam sokaktól érdeklődött, kiderült, hogy ez a legmegbízhatóbb, ráadásul a legolcsóbb.


Amit nem szeretek, hogy kerítés betonaljzatánál, magasított terasz oldalánál, járdaszegélynél stb., hagy egy kis csíkot, mert a kerekei külső széle kijjebb van, mint a forgó kés vége.

Kevés olyan típus van, aminél nem ez a helyzet. Van aki, szintén elektromos szegélyvágót vett néhány ezer Ft-ért, az is szokott lenni a TESCO-ban, akciós.

Itt falun, a többségnek amúgy is van benzinmotoros fűkaszája, azzal gyorsan el lehet intézni a szegélyt. A fűnyírót az udvarban használjuk, egyenletesebben vág, és ami a fő, gyűjti a füvet.


3 féle vágómagasság állítható, a kerekeket 3 furat valamelyikébe lehet becsavarni, szerszám nem kell hozzá. Volt már, hogy folyamatos esőzés miatt elmaradt a vágás, ráadásul a fű meg igencsak nőtt; jó megoldás volt, hogy az elejét magasabbra állítottam, mint a végét, így kicsit sem kellet küzdenie.

Nem olyan egyszerű a magasságállítás, mintha központi karral lehetne, nade nem is hibásodik meg. Van, aki sohase módosítja, egyszer betekerte a kerekeket, azóta is úgy vannak. Én is évente egyszer-kétszer módosítok, de van, hogy egyáltalán nem.


Nem kérdeztem meg, de azt hiszem, hogy amit ma hoztam, az már indukciós motoros.

2018. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóhoz hasonlóan én is kb 12 éve nyúzok egyet. 900-1200W-os, nem tudom már pontosan, mert rég nincs rajta a matrica. Van pár megoldás rajta, ami tényleg nem tűnik időtállónak, pl a fűgyűjtő összeillesztése, vagy a tolókeret sasszeges rögzítése, de bírja a strapát. Nekem egyetlen bajom van vele, magasság állításkor az egyik kerék tengelyét kicsit megszorítottam, valószínű megsérült a menet, mert onnantól 2-3 méterenként kijárt a kerék. Fémhez alkalmas ragasztóval beleragasztottam, magasságot azóta nem állítok, de nem is hiányzik.
2018. ápr. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!