Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezhet olyan légkondícionáló...

Létezhet olyan légkondícionáló, amelyet nem hőfok szerint lehet vezérelni, hanem teljesítmény szerint?

Figyelt kérdés

Például nyáron arra állítom, hogy 25 fok legyen, akkor egy inverteres változtatgatja a teljesítményét ugye 200-1000W (felvett) között. Ez a normál eset.

Olyan klíma létezhet, amit mondjuk beállítok 200W-ra, és ha 24 fokot csinál az is megfelel, vagy ha melegebb van akkor lenne idebent 27 fok.

Igazából csak egy enyhe hűs levegőt fújna állandóan.



2018. ápr. 22. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

A légkondinak az a feleadata, hogy a külső hőmérséklettől függetlenül állandó hőfokon tartsa a helységet.

Amire neked szükséged van, az a ventilátor.

2018. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Létezhetne ilyen, azonban egyik gyártó sem csinál ilyet, mert az átlag júzernek annyi a lényeg, hogyha beállítja, hogy 20 fok, akkor annyi legyen.
2018. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 ThodEE GoD ***** válasza:
100%

Még nem próbáltam ki hogy működik de a daikin-nál van egy ilyen funkció :

"A GAZDASÁGOS üzemmód egy olyan funkció, amely hatékony működést tesz lehetővé azáltal,

hogy korlátozza a kültéri egység maximális energiafogyasztását (működési frekvenciáját)."

2018. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Ezt azért gondold át mégegyszer, vagy éppen fordítva. Van egy zárt tered amit hűteni akarsz, adott egy terület és egy légköbméter, hogy könnyebb legyen megfordítom. Amit szeretnél, hogy ebben a térben egy kenyérpirító kifűtse az adott teret. Soha nem fogja! Az igaz, hogy meleg lesz, adni fog le hőt, de emiatt nem fogja kifűteni a lakást, hiába van jól szigetelve. Ezt érnéd el egy 200w-os kenyérpritóval, magyarul a semmit. Visszafordítva hűtésre, egy 200w-os split klíma fújna hideget a közvetlen közelébe, de nem lenne hűvösebb a lakásba. A hőkapacitás a hőszámítás fogalma az nem véletlen, ez fizika, nem tudod megváltoztatni. Ez olyan, mintha bekapcsolnád a kocsiba a klímát, lehúznád az ablakokat, betennél egy ventilátort ami fújná a hideget kifele. Szerinted lehűtené az utcát? Jól írták előttem, neked egy venti kellene, vagy nyissad ki a hűtőt, tegyél bele egy kis ventit, és a közvetlen közeledbe az fújni fogja a hideget, de ennyi... persze ez is értelmetlen.


Ma már minden klíma inverteres, nem tudom hova akarsz spórolni, amúgy nem csak a daikin klímán van ECO gomb, ezt írták előttem, de ha leveszed a venti speed-et minimumra, akkor mégkevesebb energiát fogyaszt, ha bekapcsolod csendes üzemmódra azzal szintén nyersz.

2018. ápr. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

" nem tudom hova akarsz spórolni"

Feltettem egy kérdést, nem tudom milyen spórolást akarsz belemagyarázni.

Jelenleg van klímám, nem kell ventilátor. Szeretem azt, amikor ez a napos 26-28 fok van kint, ugyanakkor itt bent nem azt mondom, hogy elviselhetetlen meleg van (25-26 fok), de jól esik egy kis enyhe hűs levegő. Úgy szoktam beállítani, hogy 26 fokra állítom ilyen időben, és akkor már bekapcsol minimum fokozatra. Nagyon kellemes hűs levegőt csinál. De ugye egy idő után kikapcsol, de ha kicsit melegebb van, akkor meg már 300W fölé kapcsol. Tehát pontosan ugye nem tudom beállítani, hogy most nekem fixen 200W kell.


Egyébként valószínű nincs klímád, mert azt írod ez a 200W nem ér semmit. Hát tévedsz! 3.5kW-os klímám van kb. 40 nm-re. Ha legkisebb fokozaton megy, már akkor is bőven érezni. Persze nem 40 fokos nyári melegben. 200W felvett teljesítményből közepes venti fordulaton 8 fokos hűtést csinál a beszívott-kifújt levegővel. 26 fok beszívott/ 18 fok kifújt levegő. Nagyon is érezni és kellemes.


"nyissad ki a hűtőt, tegyél bele egy kis ventit"

De értelmetlen amit írsz. Akkor tulajdonképpen fűtesz, ezt tudtad? A meleget a hűtő nem vezeti ki, ezért van a klíma kültérije. Viszont amit termel hőt a hűtő az is bent marad. Úgy képzeld el, mintha a hűtő hátulja lenne jelen esetben a kültéri egység. Olyan, mintha a kültérit nem az erkélyre, hanem a benti térbe szerelnéd fel. Nem hogy nem érsz el semmit, de még fűtesz is vele!!!


"ha leveszed a venti speed-et minimumra"

30W vs. 25 W: húha, okosat mondtál :) megspóroltam 5 W-ot.


"bekapcsolod csendes üzemmódra"

Gondolom energiatakarékos funkcióra gondolsz. Ez annyit tesz, hogy nem engedi 24 fok alá vinni a hőmérsékletet. De némely klímáknál azt is jelenti, hogy a beállítotthoz képest 1 fokkal magasabban tartja a hőmérsékletet. Pl. 25 beállítottnál a valóságban olyan, mintha 26-ra tetted volna.

Látszik ám, hogy értesz hozzá . :)

2018. ápr. 23. 08:08
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem kontrázni akarok, meg a bizonyítványomat magyarázni, amit írtál az utolsó sorokban, arra reagálnék. Nem! Nem az energiatakarékos funkció, vagy gazdaságos gombra gondolok ki minek hívja. Amiről beszélek az a "silent" mód inkább prémium klímákban van, amikor ebbe a módba kapcsolod, tehát csendes mód, szintén csökkenti a vetnilátorok sebességét, a kompresszor teljesítményét. Ezáltal, ami típusfüggű 30-10% közötti tejesítménycsökkenés érhető el. Maga az ECO gomb az nem egyenlő a silent gombbal, illetve funkcióval. Ezt a funkciót a halk működés miatt eszközölték a gyártok, erre találták ki, így csökken a standard zaj, 25-27 decibelről akár 18-20 decibelre,ez is klímafüggő.
2018. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Hát tévedsz! 3.5kW-os klímám van kb. 40 nm-re. Ha legkisebb fokozaton megy, már akkor is bőven érezni."

Sancta simplicitas! (Úgye, megérted?)

.

1./ A klímád nem csak a padlódat/plafonod hűti ami külön-külön az általad megadott területű.

A klímád a LÉGKÖBMÉTERED HŰTI!

2./ Amit te írsz, hogy a MAX felvett teljesítmménye berendezésednek 3,5kW, attól az ÁTLAGTELJESÍTMÉNY lehet jóval kisebb is.

Magadat csapod be, ha ennyire kevered a fogalmakat.

2018. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Amit te írsz, hogy a MAX felvett teljesítmménye berendezésednek 3,5kW, attól az ÁTLAGTELJESÍTMÉNY lehet jóval kisebb is. "


Úristen mekkora baromságokat írsz! De minek ha nem értesz hozzá!

A 3.5 kW-os klíma teljesítmény a LEADOTT teljesítményre vonatkozik! Azért írtam ezt, mert így szokták megadni. De attól még még a FELVETT max teljesímény 1000-1100W körül mozog.

A 200W minimum teljesítmény amit írtam, azt nyilván a felvett teljesítményre írtam, de szerintem aki ért hozzá, annak egyértelmű illetve oda is írtam.


Te aztán tényleg nem értesz hozzá, de egyre válaszolj nekem:

Nem kötelező érteni hozzá, de ha nem megy, akkor minek válaszolsz baromságokat????

2018. ápr. 23. 13:38
 9/15 A kérdező kommentje:

"a MAX felvett teljesítmménye berendezésednek 3,5kW"


Hol írtam ilyet mutasd már meg. Légyszi tanulj meg szöveget értelmezni!

2018. ápr. 23. 13:42
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Te vagy a kérdező (Széles) Gábor?

Máris kész a kütyüd, amelyik nagyobb teljesítményt ad le, mint amekkorát működéséhez felvesz?

Sikerült feltalálni at 1-nél nagyobb hatásfokot?

2018. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!