Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet-e olyan vállalkozást...

Futyok kérdése:

Lehet-e olyan vállalkozást találni valahol, aki kulcsra készen szerel klímát H tarifával?

Figyelt kérdés
Szeretnék hűtő-fűtő klímát szereltetni házamba, és ezt H tarifával üzemeltetni. (4 helyiségbe kell klíma.) Olyan vállalkozást keresek, amely ezt "kulcsrakészen" nyújtja, tehát leszállítja a klímákat, felszereli azokat, kialakítja a H tarifás órát? órahelyet, megverekszik az ELMŰ-velés minden egyéb barom hatósággal. Létezik ilyen? (Napelemekre találtam, klímára nem.)

2018. máj. 24. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, nem, de két szakival megúszod: a klímás cég a rá vonatkozó ügyeket intézi, egy jó villanyszerelő pedig minden egyebet, meghatalmazás alapján.
2018. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint már a legtöbb klímaszerelő vállalkozás így működik. Nézz szét a település hirdetései között, ill. beszélj azokkal a vállalkozókkal, akik klímaszerelést hirdetnek. A mi városunkban szinte mind felvállalja A-Z-ig.
2018. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem jellemző.

Lehet hogy a második válaszoló olyan kis városban lakik, hogy ott már nem férne meg külön egy klímás meg egy villanyszerelő, ezért egy csinál mindent.

2018. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fordítva kedves: olyan kisvárosban lakok, ahol a villanyszerelő képezte át magát klímaszerelőnek IS, és akkor már felvállal minden járulékos melót-költséget, hiszen a többlet melóra többlet hasznot számlázhat!
2018. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem! Ilyen vállalkozást hivatalosan azért nem fogsz találni, mert ez két külön dolog, a klímát a klímaszerelő szereli a villanyt meg a villanyszerelő szereli. Esetedben a H-tarifa az meg teljesen független történet, logikailag külön kell venni. Ezt elműs villanyász illetve regisztrált szerelő végezheti, aki külön vizsgával rendelkezik az adott szolgáltatónál, hogy kiépíthet órát és rá is köthet. Ezt úgy kell elképzelni, mintha most igényelnél áramot egy telekre ahol épül a ház, fizikailag ott az áram nálad most is, de mégsem köthetsz rá H órát, ezért kell a regszerelő.


" Olyan vállalkozást keresek, amely ezt "kulcsrakészen" nyújtja, tehát leszállítja a klímákat, felszereli azokat"


Ezt inverteres hűtő/fűtő klímák esetében is bármelyik klímás cég elvégzi, minden engedéllyel, papírozással együtt, gyakorlatilag azonnal használhatod. A H-órát, előtte és utána is ki lehet építeni, nyílván a szabványok betartásával, ha a klímás tisztában van ezzel, akkor a fő betáp végeket így építette ki, ezt a regszerelő a H óránál csak ráköti. Na persze ezaz ami ritkán van! Ha a végpontok nem a szabvány szerint vannak kiépítve, akkor nem engedélyezik a H-tarifát, és magának a klímának is rendelkeznie kell bizonylattal, hogy tudja teljesíteni az elvártakat, a H óra felé.


Jobb cégeknél, a klímát/hűtőkört a klímás míg az elektromos részét a villanyszerelő végzi, hivatalosan a klímás nem szerelhet villanyt, mivel nem villanyszerelő a villanyász meg nem szerelhet klímát mivel nem klímás. Az, hogy a gyakorlatban ez nem így van az már egy másik történet, ugyan a klímásoknak tanítják egy modulban az elektromos részt, de ettől nem lesznek villanyszerelők, tehát ez nem pótolja a 2,3 vagy 4 éves villanyszerelő képzést. Ezért van az, ha villanytűzhelyt, bojlert vagy a cirkónak az elektomos részét kell bekötni, akkor nem klímaszerelőt, hanem villanyszerelőt hív az ember.


De, attól hogy valaki villanyszerelő még mindig nem szerelhet H órát, ahogy ezt már említettem. Mi a cégnél mindig úgy szereljük, a klímákat, hogy ráköthető legyen H órára, így a regszerelőnek nem kell külön dolgoznia, ha esetleg a tulaj úgy dönt igényli a tarifát, persze az órát ki kell építenie, de nem kell az egész elektromos rendszert A-Z-ig mahinálni. Így jobb esetben nem fog elkérni 160 ezret, mert ráköti a rendszert a H órára.

2018. máj. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ösnek akkor van igaza, ha ugyanannak a személynek nincs meg valamelyik szakmához a végzettsége.

De ha egy ezer éve villanyszerelőként dolgozó emberke elvégzi klímaszerelő tanfolyamot IS, (mint az én ismerősöm!) akkor bizony semmi akadálya, hogy mindkét szakmához tartozó munkát elvégezze, anyagbeszerzéssel, engedélyek stb. szükséges mindennel együtt!!!

Egy kisebb településen kevesebb a megrendelés, többet kell dolgozni ugyanazért a pénzért!!

2018. máj. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"De ha egy ezer éve villanyszerelőként dolgozó emberke elvégzi klímaszerelő tanfolyamot IS, "


Akkor még regisztrált szerelőnek is kell lennie hozzá hogy valóban mindent megcsinálhasson.

És ha ezek után mindezt be tudja vasalni a kuncsafton, akkor semmi akadálya.

Sőt, lehet még emellett hajóskapitány, tenyérjós meg pék, bármi amire igény van.


De nem ez volt a lényeg, nem ez a trend. Normál esetben a klíma meg a mérés nem tartozik össze.

A napelem azért más, mert azt villanyszerelők csinálják, a klímát nem.

Pl. a mérőhely kialakítás és a vasalózsinór javítás kombóra nagyobb az esélyed mint a kérdéses kulcsrakész rendszerre.

De nem lehetetlen, mint ahogy az egyik válaszolónk ismerőse csinálja, lehet hogy van még egy-két ilyen az országban, lehet hogy éppen a postás az, csak nem kérdezted.

2018. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Te nagyokos! Képzeld, még vállalkozói igazolványa, meg alkalmazottja, meg könyvelője meg ezer mütyürje van,...


Egyébként beütöttem az előbb a keresőbe: "klímaszerelés + a városunk nevét" és 19100 találatot kaptam!

Nem igaz, kérdező, hogy ennyire béna vagy, hogy inkább priviben zaklatsz másokat, vagy ennyire alulképzett vagy?

2018. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Te nagyokos! Képzeld, még vállalkozói igazolványa, ..."

Ezt magamtól is feltételeztem, mert egyébként nem lenne regisztrált szerelő.


"Egyébként beütöttem az előbb a keresőbe: "klímaszerelés + a városunk nevét" és 19100 találatot kaptam!"

Eddig azt bizonygattad hogy valami kls településen laksz ... erre kiderül hogy minimum Dubaiban.


"Nem igaz, kérdező, hogy ennyire béna vagy, hogy inkább priviben zaklatsz másokat, vagy ennyire alulképzett vagy?"

Te meg nem tudsz megkülönböztetni 100 releváns google találatot 19 ezertől, az ilyen ne oktasson másokat.

2018. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A jelenlegi szabályozás szerint klímaszerelő nem köthet be H tarifát ahogy azt előttem is írták. A H tarifát kizárólag a szolgáltató vagy szakember telepíthet.

A hivatalos magyar szabvány szerint a klímás be sem kötheti még a készüléket sem csak ha a villanyszerelő már kialakította a hálózatot, természetesen külön kismegszakítóra.

Hogy válaszoljak a kérdésre,: sajnos nincsen eilyen megoldás, bár lehet olyan cég aki pénzért meghatalmazottként kijárja ezt az ügyintést, de még nem hallottam ilyenről.

2019. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!