Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ariston Fais villanybojlerből...

Ariston Fais villanybojlerből túl hamar kifogy a melegvíz?

Figyelt kérdés
Hogy létezik, hogy a méretéhez képest pillanatok alatt kifogy belőle a melegvíz? Félig töltődik csak fel??? És ha igen, akkor miért? Nincs a külsején semmi, amin állítani lehetne.

2018. jún. 29. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Egy boyler mindig tele van, nem tud más lenni.

Tetszik nem tetszik ilyen hamar elhasználod a meleg vizet, annyít, amennyi a tárolóképessége.

Vagy emeld meg a vízhőfokot, így több meleg vized lesz ugyanolyan hőfokú.

Most már tudod mennyire jó egy mondjuk 80 literes, akkor vegyél 160-ast, 2* annyi ideig bírja.

2018. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valahol kéne legyen rajta egy hőfokszabályozó, valószínűleg az nincs jól beállítva.

Ha nem ez a gond, akkor szimplán túl sok vizet használtok el, nem írtad, mekkora bojlerről van szó.

2018. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ERDÉLYI LAJOS ***** válasza:
Mikor lett vízkövezve?
2018. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszi a válaszokat, nem tudom mikor lett vízkőtlenítve, albérletről van szó. A bojler 80 literes, egyedül lakom, egy 10 perces zuhany következtében már csak hideg víz jön és még csak nem is mosogattam aznap stb. Engem nem zavar de jön egy vendégem az kitér a hitéből emiatt. Hőfokszabályzó nincs rajta sehol, csak hőfok indikátor, ami mindig 2/3- ig megy fel kb, vagy még addig sem, tehát a fele meg a 2/3ad között van többnyire. A bojler takarékosra van állítva, tehát esténként melegít. A burkolat alatt lehet a hőfokszabályzó, de azt olvastam, hogy azr jobb, ha csak szakember szereli le.
2018. júl. 3. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen meleg a kifolyó víz, ha CSAK a meleget nyitod?

Érdekes beállításokat emlegetsz.

Csak este melegít?

2018. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A burkolat alatt ne magát a bojlert értsd - alul van rajta az a műanyag tányérszerű bigyó, ahol világít is, ha épp melegít. Azt egy-két csavar tartja vagy még annyi se (a te bojlered nem ismerem, nálunk hasonló felépítés mellett simán lepattintható), és alatta van a szabályozó. Ehhez nem kell szakember. :)

De ha tartasz tőle, hogy hozzányúlj, szólj a főbérlőnek, ez az ő dolga kell, hogy legyen, ha szakemberrel akartok belenyúlkálni.

2018. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, a főbérlőm azt mondta, hogy ugy van beállitva hogy csak éjszaka melegítsen mert az előző bérlő így állitotta be. Ha csak a meleget nyitom meg akkor elég forró ahhoz hogy elviselhetetlen legyen úgy zuhanyozni. Nem tudom az előző bérlök is mit képzelnek amúgy.. Igen van egy tányérszerű burkolat alul, asszem 2 csavar fogja tehát igazad van megpróbálom akkor leszedni.
2018. júl. 7. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!