Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vásárlásnál szoktátok nézni,...

Vásárlásnál szoktátok nézni, milyen véleményeket lehet találni róla az Interneten?

Figyelt kérdés

Most pl. kellene egy új kávéfőző.

Van 37 vélemény. Ebből 35 csak jót ír. Egy olyan funkciót hiányol, amit nem is ígér a gép, az árfekvésbe sem férne bele.

De van egy, amelyik regényt ír a fogyatékosságokról. Nem csak címszavakban sorolja fel, hanem részletesen.

Kinek lehet hinni ilyenkor?


2018. júl. 10. 07:19
 1/4 anonim válasza:
Nem foglalkozom a véleményekkel. Elolvasom a termék tulajdonságait és eldöntöm, hogy az megfelel nekem vagy sem.
2018. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hibás példányok mindig lesznek, úgyhogy 100% pozitív véleményre nem kell számítani. A negatívos, gondolom, kifogott egy ilyet.

(Pl. anyám múltkor vett ventillátort, ami ugye egyszerűbb mint egy kávéfőző pl, első bekapcsolásnál leégett a motor... ez alapján gáz és fúj a cucc. De visszavitte, kicserélték, a második meg szuperül működik.)

Meg szoktam nézni őket, de csak akkor tántorít el, ha sokkal több a negatív, mint a pozitív.

2018. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
en mindig megnezem es az alapjan dontok,de elegedetlenkedok mindig lesznek,ha 10-15%-nal nincs tobb negativ velemeny rola a pozitivakhoz kepest,akkor mar bizom a tobbseg tapasztalataban
2018. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is mindig megnézek véleményeket, miután már megnéztem azt hogy a gyártó mit ír az adott termékről, hogy miket tud az adott típus. Sok webshop ahol csak árulnak dolgokat nem mindig írnak részleteket, sokszor még a szempontokat sem írják részletesen, ezért szoktam első körben azt hogy megnézem hogy hol a legolcsóbb, utána pedig több oldalt felkeresek, sok esetben a gyártó oldalát és ott mindig találok részletesebb leírást a termékről. A véleményekről is több oldalról tájékozódom, és ha a többség pozitív választ ad, akkor nyugodt szívvel tudok dönteni arról hogy nekem is az kell akkor, ha a többség jókat ír.

Mint előttem írták már, ezt én magam is megerősítem hogy nem lesz olyan termék amiről mindenki csak pozitívumokat fog írni. Vannak akik regényt írnak, mondjuk én azt szeretem is ha részletesen leírja miket tapasztal milyen pozitívumokat, és negatívumokat. De azt én sem szeretem ha valaki olyanokat hiányol amiről még a gyártó sem ír hogy tudja az adott készülék. Nagyon sokan benézik azt hogy ugyanolyan kinézető terméknél van olyan ami csak alap dolgokra képes, és van ami picivel többet tud ami drágább és sokan csak a kép alapján ítélnek, és cseszik elolvasni, utánajárni annak hogy pontosan akkor az adott típus mit tud és miért olcsóbb vagy drágább ha ugyanúgy néznek ki.


Legutóbb a párommal olyan mikrót akartunk vásárolni amivel grillezni is lehet, és persze több mindent megnéztünk leginkább árban hogy mennyi az ami még belefér és hogy abba az árkategóriában átlagba milyen fajta készülékek férnek bele ami például tuja azt amit mi szeretnénk. Ugye egy mikrónál mi is láttuk, leginkább csak én hogy ugyanúgy néz ki, de árban jó 6 ezer ft különbség volt, és hiába nézett ki ugyanúgy a kettő, de az drágábbik tudta a grill funkciót, az olcsóbbik meg nem. A barátnőm itt jött nekem azzal hogy kép alapján ugyan az így vegyük az olcsóbbat. Ha rá bíztam volna, és nem lennék én ilyen hülye precíz, tuti az lett volna ami nem tud grillezni és mi itt pattognánk hogy mennyire átvertek stb...

A barátnőmnek is magyaráztam hogy a részleteket nézze mert abban van a lényeg. engem erre anyám tanított meg nagyon, hogy a lényeg mindig a részletekben rejlik. Amikor ugye ezt megértettem a barátnőmmel sokadjára akkor ugye kiválasztottuk azt a típust ami árban nekünk belefér és tudja is azt amit szeretnénk, na akkor a pontos típusát felírtam és utánajártam más-más oldalakon hogy hátha találok még részletesebb információkat, illetve a vevők véleménye is érdekelt, hogy valóban úgy működik ahogyan a gyártó és a forgalmazó azt ígéri, és hogy valóban tartós az anyaga ami akkor érdekes ha már viszonylag régóta gyártott típusról van szó, és olyanok írnak róla akik már jó 1-2 éve használják.

2018. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!