Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet, hogy bekapcsolva...

Lehet, hogy bekapcsolva hagytam a villanytűzhelyet?! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kérlek kíméljetek meg a "Hülye vagy" típusú hozzászólásoktól, eléggé annak érzem magam anélkül is. Régebbi típusú villanytűzhelyem van. Minden reggel kotyogósban csinálok kávét, eddig mindig elzártam, rutinszerű már a mozdulat. De minden reggel amikor elindulok, visszafordulok megnézni, hogy villanyok leoltva, tévé és tűzhely kikapcsolva. Most siettem reggel és ez elmaradt, és mivel csak arra a pillanatra emlékszem. Hogy leemeltem a kotYogóst, de arra nem hogy elzártam alatta a tűzhelyet, teljesen beparáztam. Már két órára vagyok a lakástól. Vissza a menni nem tudok, kocsim nincs és ha elkések ma ki is rúghatnak, fontos napom van. (Most villant be a kép: vajon elzártam?) Szerintetek csak feleslegesen aggódom, ha eddig mindig elzártam rutinszerűen, vagy felgyújtom a lakást? Ilyen régi villanytűzhelyen van vajon hőkioldó? Párom 3kor tud haza érni leghamarabb, azt mondta azonnal megnézi, de ő biztos benne hogy elzártam csak feleslegesen parázok. Én viszont már rosszul lettem olyan ideges vagyok. Szomszéd száma sincs meg, hogy lekapcsoltassuk a külső főkapcsolot a lakáson. Van valami ötletetek, mit lehet tenni? Vagy csak reménykedjek, hogy nem lesz baj?

2018. júl. 23. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A lakás leégni nem fog tőle, de pont az ilyen esetekre hagyunk kulcsot az egyik megbizható szomszédnál vagy közelben lakó valakinél.
2018. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már a megnyugtató kommentet is köszönöm, és pont erre jöttem rá én is: telefonszámot kell egyeztetni szomszédokkal, és pótkulcs...
2018. júl. 23. 12:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan elzártad. De ha nem akkor sem lesz semmi csak magasabb villanyszámla. Biztosan nincs a közelében olyan mi meggyulladhatna és tüzet okozna. (én is ilyen vagyok sokszor visszamegyek ellenőrizni pl a bejárati ajtót, eddig mindig zárva volt :) )


(Én biztosan nem adnék kulcsot senkinek. Szerintem nem szabad megbízni ennyire senkiben, max rokonban. De te dolgod.)

2018. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lakik a közelben rokon, egy utcával arrébb, ő fogja kapni a kulcsot szerintem :D bár jelenleg ő is dolgozik, ezért lesz a telefonszám csere is azt hiszem :D
2018. júl. 23. 12:14
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja és elvileg semmi gyúlékony nincs a tűzhely közelében. Fölötte egy kikapcsolt szagelszívó van, de magasabban azért, legalább egy-másfél méterrel feljebb.
2018. júl. 23. 12:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször az ember feleslegesen parázik, hogy "elzárta-e, lekapcsolta-e".

Legfeljebb kicsit több lesz a villanyszámla, más nemigen lesz.

Pont a rutint miatt nem emlékszel rá, de valószínűleg elzártad.

Az ilyen esetek azért hasznosak, mert többé nem felejted el tudatosan ellenőrizni a lakást indulás előtt.

2018. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ha nincs rátéve éghető anyag, akkor nem lesz semmi baj. Egyik szomszédom gáz kikapcsolása után a villanytűzhellyel melegitett napokig
2018. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a megnyugtató válaszokat!! Remélem hogy így is lesz :)
2018. júl. 23. 12:46
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
A helyedben elgondolkodnék egy indukciós főzőlap beszerzésén, azt nem tudod úgy hagyni, mert ahogy levetted róla a kávéfőzőt, kikapcsol magától, érzékeli, hogy nincs rajta megfelelő fém edény. Kevesebbet is fogyaszt, mint a régi villanytűzhelyek és sokkal biztonságosabb is. Még ha rajta is felejtesz valamit, van benne hőkioldó és lekapcsol.
2018. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"A helyedben elgondolkodnék egy indukciós főzőlap beszerzésén, "


Nem kotyogó kompatibilis.

2018. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!