Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma vs szomszéd, szerintetek?

Klíma vs szomszéd, szerintetek?

Figyelt kérdés
9. emeleten lakom, megtalált az alsó szomszéd a 2.-ról, hogy a külső klíma egységére csepeg az én klímám vize, ez őt zavarja nem tud aludni, és meg kéne hosszabbítanom a csövet. Nem szeretem a konfliktust, csak azért belegondoltam, hogy ha a köztünk lévő emeleteken is csináltatnak még klímát, akkor az én meghosszabbított csövem őket is zavarni fogja, meg ezt a nőt is. Röviden: nem lehet mindenkinek jó, el kell egymást viselni. Műszakilag sem vagyok képben, hogy végeznek ilyen cső toldást? Gondolom nem a nyár kellős közepén, amikor tele vannak munkával. A probléma az, hogy nincs erkélyem, tehát nem tudom hogy tudna a szerelő a csőhöz hozzáférni. Ti hogy gondoljátok, mi az észrevétel? Mi lenne a legjobb megoldás? Egyébként itt a többeknek van ilyen magason meg a 10.en is klíma és semmilyen engedély nem kellett hozzá, és másnak is kifelé csöpög, és nem a vödröt kerülgeti, mondjuk a lakásban érdekesen is nézne ki. Köszönöm a normális válaszokat.

2018. aug. 1. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy nagy történet lenne azt a csövet odébb bizgerálni, mert azért ez gáz és jogosan zavarjhatja.

Ettől függetlenül amíg nem sikerül megoldani, kérjél időt, én javaslok egy rongyot odatenni amire csöpöghet, az tompítja a hangot.

2018. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudom odébb bizgerálni, sem meghosszabbítani, remélem erre hajlandó szerelő kijönni, mert az a tapasztalatoem, szerelők kis munkákra nem szeretnek kijönni.
2018. aug. 1. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Pedig nyugodtan lehetne egy vödröt kerülgetni, nem pedig a másik fejére... Klímásoknál féléves már a várólista, szerintem fogd magad, toldj rá egy rápasszoló átlátszó gumicsövet - én ezt csináltam - (barkácsáruházban van ezer féle méret) vagy kijjebb irányítod, vagy másfelé, vagy ha nagyon balhézik a szomszédság, akkor rákötsz valami flakont a klímád alá, vagy a virágtartóba, abba a gumicsövet, aztán egy nap kétszer kiöntöd. Inkább, mint a balhé, vagy ne lehessen használni. És szerencsés vagy, más házakban vérre menő perek és balhék vannak, azt még a klímákat is leszedetik, eleve nem is engedik, stb... Vagy kifognál egy olyan szomszédot, aki nem hajlandó hallgatni a klíma zúgását, és feljelentene, jönne a hatósággal leszedetni, hogy engedélyed se volt odarakni.
2018. aug. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az előbb kinyitottamaz ablakot, hogy kivancsisagbol meghallgassam a klima hangjat miközben működik, én semmilyen hangját nem hallottam. Na de nem a hang a lényeg. Elhiszem, hogy neki rossz, de a klímám 2 éve megvan és most talált meg. Egy. Kettő, én mit tehetek róla, hogy a klímás hogy dolgozott? Nem dolgozott rosszul, nem másnak az ablakára vagy a párkányra esik a víz, hanem az ő klímájára. bocsika, akkor lehet az ő készüléke van rossz helyen? na jó, de nem leszek ilyen, mert én a megoldást keresem. Nekem tériszonyom van, még csak kicsit sem szoktam kihajolni az ablakon, arról nem is beszélve, hogy én a csövet sem látom. De a szomszéd is megértő, tudja hogy nyár van meg nagy a sor, megbeszéltük, hogy akkor ősszel, télen megoldom, de legalább meg lesz oldva. Csak nagyon érdekesnek tartom, ezt a kit mi zavar dolgot, mert engem meg a visitó kölök zavar és ha rajtam múlna, már ő sem lakna itt, de hát tudom, hogy ez nem így működik, társasház, sok ember, ez van, el kell viselni. Ha meg a szomszédnak van klímája, nem értem zárt ablaknál hogy hallhat bármi csöpögést. De hát részletkérdés. Igazából jó lenne, ha valaki megerősíteni, hogy klímás kijön és megoldja a problémát.
2018. aug. 1. 20:01
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Ne rinyálj már ennyit. Mindenkit idegesít valami, elhiszem.

Ez kivételesen azok közé a dolgok közé tartozik, amit lehet orvosolni, ha megértő az jó, majd jön a klímás aztán megoldja. Ha csak ősszel jön akkor ősszel.

Ennyi a történet, ha tényleg a megoldást keresed, akkor csinálj is úgy, ne vessz el a részletekben mert felesleges.

2018. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon nem rinyáltam, hanem érdeklődtem, hogy ez technikailag is megoldható-e, és erre ay igen kis munkára valaha ki fog-e jönni valaki. De én meg azt mondom ha az én klímám volt előbb, akkor rosszul tette hogy alám szereltette.
2018. aug. 1. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
A csövet hosszabitsd meg és vezesd be magadhoz egy vederbe.
2018. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
De rinyáltál, minden szir-sz*r-ra kitértél mintha lenne értelme ezen pörögni. Vagy mondd azt, hogy nem foglalkozol vele és hagyd annyiban vagy oldd meg, nem akkora történet.
2018. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én megértem a szomszédot a 2. emeleten, biztosan nagyon zavaró a 9.-ről lecseppenő víz hangja, ha a fém kültérin kopog másodpercenként kettőt-hármat.

Ezt a problémát azonban fillérekből, se perc alatt meg lehet oldani egy pillanat alatt, gumicső betoldásával.

Ahogy többen is írták, egyszerűen csak meg kell toldani a csövet pár centivel.

Ha nem értesz hozzá, a szomszéd (vagy a családból valaki) 5 perc alatt megcsinálja. Ha végképp senki nem ért hozzá, akkor felhívod a klímást, aki beszerelte a készüléket nálatok. Bőven ki tud jönni még ősz előtt, ha újból a környéketeken telepítenek klímát, beugranak hozzátok is orvosolni a problémát. Ne félj felhívni őket ilyen apróság miatt, ez (is) a dolguk a telepítés mellett, nem csak a nagy melók, amiből gyorsan le lehet akasztani sok pénzt.

Én nem mérgesíteném el a kapcsolatot a lakókkal, mert ez tényleg annyira apró és könnyen kezelhető probléma, ami kérés nélkül is evidens kellene, hogy legyen, hogy a kifolyó kondenz vizem ne zavarjon másokat.

Én is egy hónapja hívtam fel a klímásokat egy apróság miatt (volt egy kis alapzaja a beltérinknek, nem a rendes működésből adódó alapzaj, ez már kicsit zavaró hang volt), szó nélkül kijöttek pár napon belül és megcsinálták.

Hívd fel őket, ha még garanciális a klíma (típustól függően kb 4-5 év), akkor az is lehet, hogy ingyen megcsinálják a vízelvezető csöveteket, hogy ne a szomszéd nyakába csöpögjön.

Nálunk is ingyen cseréltek motort a beltériben.

2018. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a külső egységből a cső egy vödörbe megy, amit időnként kiöntük a wcben.


Pont azért oldotuk meg így a beszerelésnél, mert a klímás felhozta, hogy ilyenekből baj szokott lenni...

2018. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!