Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tudnám szétszerelni...

Sztupák andrás kérdése:

Hogyan tudnám szétszerelni Electrolux zcx6440 porszívó készülékemet? A portartályt kiszerelve ott láttam kettő csavart és semmi mást! Ezután már szét pattintani sem tudtam sehol! Rajzot is szeretnék kérni!

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a kutyuket mar nem szerelhetore gyartjak
2018. aug. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De jó lenne, ha ezen a Gyakori Szar oldalon mindenki képes lenne felmérni a saját tudását és nem dumálna bele olyanba, amiről fogalma sincs.


Aki képtelen használni még a keresőt is, 2 másodperc:


Tartalék alkatrészek Porszívó Electrolux ZCX 6440


[link]


Motort hogyan cseréled ki, ha nem lehet szétszedni?


Ez itt micsoda?


[link]

2018. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mellékes.

Az igazi kérdés az, ha szétszereled, hogyan tudod összerakni.

(Összerakni fordított sorrendben kell, mint szétszerelni, de lényeg, hogy megjegyezd, mit mikor szedtél le az addig egészről!)

2018. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az igazi kérdés az, ha szétszereled, hogyan tudod összerakni."


Pedig sok esetben nehezebb szétszedni készülékeket, mint összerakni.

Több évtizede foglalkozom szerviztevékenységgel (ha nem is porszívó, de néhánnyal azzal is összefutottam), de néha máig feltudja cseszni az agyam némelyik mérnök, aki nem gondol arra, hogy az általa tervezett szart egyszer szét is kell szedni.

Utána az összerakás már szalad egykettőre.

2018. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A privát üzenetben irkáló kérdező kedvéért:


1. Nyilvános fórumon nem privátozgatunk indokolatlanul, mert ez nem privát support. A kérdéseket és válaszokat mások is olvassák, okulnak belőle, vagy épp a Google is idevezet később bárkit.


2. Ha egy kérdező rájön a megoldásra, azt illik publikálni, részben a fentiek miatt is, hogy gazdagítsa a nagy közös tudásbázist. Meg azért is, mert vannak olyan válaszolók az egyes fórumokon, akik esetleg tovább szórják a tudás magvait a legközelebbi kérdezőnek például és az milyen jó lesz neki. A privátban bizonyítékként küldött link viszont működésképtelen is ráadásul.


3. Nem szívózunk velem, ugyanis a #2 válaszomban én nem barmoltam le a kérdezőt, hanem #1 válaszoló ellen szólaltam fel, arra értettem a keresőt is, hogy esetleg netalán használhatta volna.


4. Nem magázódunk velem, mert az Interneten hagyományosan minden ismeretlen tegeződik egymással, főleg a fórumokon. Kivéve, akik személyesen ismerik vagy fogják ismerni egymást és azért nem tegeződnek, vagy hivatalos ügyekről van szó vagy akármilyen indokolt esetben csak.

2018. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De jó lenne, ha ezen a Gyakori Szar oldalon mindenki képes lenne felmérni a saját tudását és nem dumálna bele olyanba, amiről fogalma sincs.tisztelt szerkesztőség én csak segítséget szerettem volna kérni a fórumtól . de egyesek szerintem elég alpári módon reagálnak
2018. aug. 15. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez semmi, még igyekeztem is poénra venni, miközben olyan információkat adtam át, mely segítségedre lesz a jövőbeni Internetes tevékenységedben.

Hasonló, amikor helyesírásból felvilágosítunk valakit, arra is baromi érzékeny tud lenni mindegyik, persze neki az nem számít, hogy irritál másokat.

Visszakiabál, arcoskodik, de azért a tudat legmélyén talán megmarad valami. Talán mégis sikerül elültetni a kétkedés magvait, hogy azért valamit mégis másképp kellene csinálni...

2018. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
úgy látom nagy vihart kevert ez a porszívó szétszedésem egyeseknél . na szóval ez úgy nézett ki igazából már meg volt az a két rajzom , csak abból nem igazán tudtam előre haladni sehogy se . az első burkolatba volt a kettő db csavar ahogyan már írtam is , innét akadtam el ! de nem volt más választás mivel csavarokat sehol sem láttam neki kezdtem óvatosan feszegetni ! és le pattant az első fedél . a második fedél fedélnél szintén van két leszorító csavar , a hátsó felső fedél is ugyan olyan pattintós . a motor és a kábelcsévélő egy műanyag dobozba van be illesztve , ezt óvatosan ki lehet billenteni / nem emelni / . a motor kimenetnél van még egy FEDÉL azt is le kell pattintani / tetején / ott a hepa szűrőt az mosható is , párszor . ez volt a mi gondunk is .
2018. aug. 17. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!