Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 0 vezeték szakadással fűnyírás?

0 vezeték szakadással fűnyírás?

Figyelt kérdés
Füvet kéne vágni a telken, de nincs áram. A villanyórát tavaly cserélték digitálisra. A konnektorokban ha az órát felkapcsolom mindkét felén világít a fázisceruza tehát a jelek szerint fázis van csak a 0 hiányzik. A bojleren van védőföld. Valahogy tudnám használni a fűnyírót ideiglenesen? Illetve ha az oszlopról a házig bejövő 0 vezeték szakadt és kihívom a szolgáltatót azért fizetni kell nekik a javításért?

2018. aug. 15. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha a védőföldet bekötöd a nulla helyére, akkor is fog működnia nyiró, csak nagyon vigyázz az áramütés miatt!

A házadon kivüli vezetékszakadást pedig ingyen javitja a szolgáltató.

2018. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Összekötöttem a védőföldet a nullával Így megy a fűnyíró! A digitális villanyóra méri is a fogyasztást csak villog hogy hibát érzékel. Az a gondja hogy így nem tud kommunikálni a központtal? Abból lehet gond?
2018. aug. 15. 11:32
 3/17 anonim ***** válasza:

"Illetve ha az oszlopról a házig bejövő 0 vezeték szakadt és kihívom a szolgáltatót azért fizetni kell nekik a javításért?"


Valószínűleg megúszod annyival, hogy kinevetnek, nyíltan vagy hátad mögött.

Magyarországon nullázott rendszer van, azaz csak a mérőnél válik külön a nulla és védőföld, a lakás irányába. A betáp irányába közösített PEN-vezeték van.

A digitális fogyasztásmérő nem kommunikál a központtal szerintem. Távleolvasás sincs nálunk, talán csak kísérleti, ezt nem tudom pontosan.

Viszont leolvashatod a mérő típusát (a miénkhez találtam valamikor PDF dokumentációt a neten), abból lehet többet tudni.

2018. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Miért nevetnének ki? Az órát alaból hiába kapcsolom fel nem mutat semmit, sehol sincs áram a házban, csak a fázis él. Akkor nem 0 szakadásom van? Külön védőföld nem jön a kábelen azt gondoltam. De akkor a védőföld hova van kötve? Csak a bojlernél van védőföldes konnktor ott kötöttem össze. A védőföld egy földbe vezetett hosszú rúd, vagy hogy szokták ezt kialakítani egy telken?
2018. aug. 15. 11:59
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerintem kommunikál ha jó a hálózat, mert olyankor mutatja az időt is és nem villog a hiba felirat rajta mint most. Most csak a fogysztást méri mint írtam.
2018. aug. 15. 12:16
 6/17 anonim ***** válasza:

Akkor viszont azonnal szüntesd meg az átkötést, mert életveszélyes, amit művelsz!


"Földi földelést" tilos üzemi áramra igénybe venni, nullavezető helyett használni!


A földelési ellenálláson az áram hatására létrejövő feszültségesés miatt annak feszültsége megemelkedik. Ha ez összeköttetésbe kerül mosógéppel stb., az azokon földhöz képest megjelenő feszültség áramütést okozhat.


Nekem eszembe sem jutott volna, hogy ezt csináltad, mert agyrém. Normálisan csak arra gondoltam, hogy bejön egy vezeték, amiről nem tudtad, hogy az a közösített PEN.


Félreértések elkerülése végett a #1 választ nem én írtam!

2018. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem elég egyértelműen le írtam mi a helyzet, az hogy életveszélyes nem vitatom másnak nem is ajánlom, de most nem volt más választásom. Vagy ez vagy a büntetés...Fűnyírás közeben azért igyekszem nem hozzáérni a mosógéphez!(Meg a fémvázhoz, kerti csaphoz az már reálisabb veszély!) :)
2018. aug. 15. 12:33
 8/17 anonim ***** válasza:

Elég sz* egy tanács volt - de a felelősség mindig az alkalmazóé, nem a tanácsnoké.

Mérőbefolyásolási kísérletnek fogják tekinteni, hacsak nincs őrült nagy szerencséd.

A szokásos eljárás az, hogy megfenyegetnek, hogy elveszted a pert a bíróságon, és akkor másfél millió lesz. De ajánlanak helyette egy háromszázezres alkut. Ebbe sajnos sokan belementek már.

Hacsak nincs őrült nagy szerencséd.

2018. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag "kóbor áramokat" viszel be a földbe, ami szerencsétlen esetben lépésfeszültséget is hozhat létre, bár ehhez komolyabb áram szükséges.


De azért leírnám, ez azt jelenti, hogy a földben folyó áram, a föld felületének egy szakaszán valamennyi feszültséget hoz létre, mint egy feszültségosztó. Ha a lépéstávolságon ez akkora, ami az embernek már sok, cipő sem száraz, hanem nyirkos, vezet, akkor ott már gond lehet.


"Kóbor áramot" azért írom idézőjelben, mert ez alapvetően egy laikus, buta kifejezés, nem szakmai. Szakember nem ismer "elkóborló" áramot, mert minden áramról tudnia kell, hogy hol és miért van.


Másképp fogalmazva a "kóbor áram" csak beismerése annak, hogy csődöt mondott a tudomány, elkóborolt az áram.

2018. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mit tekintenek mérőbefolyási kísérletnek? Az óra mér rendesen így is. Nyilván nem hagyom így ha egyszer végre kijönnek...
2018. aug. 15. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!