Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy "villant" gázbojlerom....

Gergőgergő kérdése:

Van egy "villant" gázbojlerom. Csak akkor gyúl be tökéletesen a rózsája, ha egy másik vízcsapot is megnyitok. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Ez általában a zuhanyzásnál szokott előfordulni. Meg kell nyitnom a mosdócsapot is, hogy megfelelő legyen a víz hőmérséklete.

2018. szept. 2. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a márkaneve:


VAILLANT


Amúgy ezek rendszernyomásvesztés hatására durrantják be magukat, azaz amikor nyomásesés van a melegvíz kimenő ágon. Nem lehet hogy vízköves és gyenge áteresztőképességű a zuhanyod? Magyarul nem vesz le elegendő nyomást.

2018. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De az is lehet hogy az a kapcsoló rossz.
2018. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az öreg V4 átfolyósban a vízarmatúra gumimembránja szokott berepedni, átereszteni, berepedni, ami a gázszelepet tolja meg, azt kell ilyenkor cserélni.

Legalábbis, ha nem a kifolyás korlátozott, vagyis akkor máshol van a hiba. Vagy a hőcserélő belső vízkövesedése.

De az újabb típusokat nem ismerem, hogy ezekkel is előfordul-e hasonló probléma. Vagy nevezhetném a gumialkatrész természetes elhasználódásának is, ami óhatatlan.

2018. szept. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Később láttam, hogy a mostani szerkezetek is olyan membrános elven működnek, mint az öreg FÉG:

[link]

Hiába, a fizika még mindig ugyanaz.

2018. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Uraim.

Valóban elírtam a márkanevet. Elnézést kérek.....

Szétszedtem a kádcsapot, nem találtam benne vízkövet.

A kapcsolónál milyen gond lehet?

A régi bojleremen én is cseréltem egy párszor a membránt, ám ez viszonylag új.

Elég erős szivattyúm van. Tehát a nyomással nem lehet gond....

Szóval egy helyben topogok.

2018. szept. 4. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt lehet látni szemre is, hogy mennyire jön a víz. Például zuhanyról átváltasz a kádkifolyóra, attól nem indul be?

Persze elképzelhető olyan határeset is, amikor nehéz eldönteni, hogy akadályozza valami a szabad folyást vagy nem. De erre rá kell jönni, addig nyomozni, míg kiderül.

2018. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindig beindul, csak "alaplángon".
2018. szept. 4. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!