Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyóra túl tud pörögni...

Villanyóra túl tud pörögni magától?

Figyelt kérdés

én semmi rációt nem látok benne, de nem is értek hozzá, viszont nagyon jól jönne egy hozzáértő válasz.

Anyósóm spórolásmániás, így tiltva van, hogy 2 nagyobb fogyasztású háztartási gép egyszerre működjön, mert szerinte nem éri meg egyszerre használni, ugyanis ez nagyon megdobja az óra fordulatszámát, és lekapcsolás után az órának még bizonyos idő kell, hogy visszalassuljon. (nekem orbitális baromságnak tűnik) de borzasztó, hogy az áramkör persze simán bírná, nekem meg kell várnom míg lejár a mosás,és csak azután lehet bekapcsolni a hajszárítót. ja és a fizika törvényeire-nem is értem melyikre- hivatkozva hangoztatja ezt....



2018. szept. 13. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2018. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
69%

:'DDDDDDDDDDDDDDDDDD

:'DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

:'DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

:'DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

:'DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

:'DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Hát rég nevettem ilyen jót :D

Elmondanám neked hogy ha még az analog van akkor ki tud kopni a tűhegycsapágy és megszórul az a tárcsa és lassabban tud menni mivel szórul ilyenkor kevesebb lesz a villanyszámla de úgymond legális lopás lesz belőle

2018. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolt a szerkezet kitalálója is, azért van benne egy nagy patkómágnes, ami az alutárcsát közrefogja.

Forgás közben az alumíniumban örvényáramot indukál a mágnes, ezáltal fékező hatást fejt ki, mert az örvényáram zárlatot képez lényegében, vagyis energiát emészt fel. Miután energia nem származhat csak úgy a semmiből, ez nyilvánul meg végül a fékező erőben.

Fékezésre, csillapításra egyébként is szükség van, hiszen anélkül túlpörögne a szerkezet. Ez a mechanikus súrlódás nélküli fékezés viszont kellően finom és hosszú életű is, hacsak a mágnes le nem gyengül.

Az már viszont lehet kellemetlen a mérés pontossága szempontjából.

De alapesetben nincs miért aggódni, végzi a dolgát. Ha van is lassulási idő, az forintban kimutathatatlan "kárt" okoz.

2018. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

igen, mikor először hallottam én is majdnem fuldokoltam a nevetéstől:D csak sajnos ő ezt(meg sok minden mást is) halál komolyan gondol:O


valószínű, hogy a régi van, Szicíliában vagyunk, szinte kizárt, hogy pont ez korszerű lenne :D

2018. szept. 13. 20:04
 5/7 A kérdező kommentje:
a harmadik hozzászólónak nagyon szépen köszönöm a logikus levezetést! :) remélem, így már sikerül majd átadnom:)
2018. szept. 13. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, és erre EU szabványok vannak, és ahogy írtad Olaszországban vagytok az is EU.

A villanyórák egy szűk tűréshatáron belül pontosnak kell lenniük a teljes mérési tartományban.

2018. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!