Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új gáztűzhely beüzemeltetését...

Új gáztűzhely beüzemeltetését ki végezze el?

Figyelt kérdés

Hamarosan lehet beruházunk egyre, azt olvastam hivatalos márkaszerviz kösse be mert garancia vesztéssel jár. Valami ilyenen akadt meg a szemem, Zanussi típus lenne. Ők mennyiért kötnék ki a régit és kötnék be az újat?

Van egy gázszerelő aki 15 vállalja, csak azért kérdem, meg eszembe nem jutott hivatalos szakszervizt keresni.


2018. szept. 26. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én villanyszerelő vagyok, sok új konyhában megfordulok, sokszor ugyanez a kérdés. Mindig azt tanácsolom hogy beüzemelem, ha nincs baja, akkor ennyi. Ha véletlenül valami rendellenes rajta vagy nem működik, jöhet a gázos. Már vagy 50 tűzhelyt kötöttem be aminek azóta rég letelt a garanciája probléma nélkül.

De volt olyan eset is ahol bekötöttem, kipróbáltam, de a tulaj a hivatalos út mellett döntött. Elektromos/villany tűzhely, kijött a márkaszervizes fószer részegen. Egy fél óra volt mire bekötötte, be akarta kapcsolni, nem ment. Itt közölte hogy villanyszerelővel be kell köttetni a kábelt, mert ő nem kötheti be. A tulaj megkérdezte hogy a 15 ezret egy 3 eres kábelt nem tud bekötni? Nem. Tulaj felhívott elmentem, bekötöttem. Bekapcsolta, működik. 15 ezer, itt írja alá.

Összesen így elment egy napja rá, mert a délelőttre megbeszélt érkezés helyett délután lett, meg én sem azonnal tudtam ott teremni és természetesen nen ingyen. Ez volt 3 ève, azóta 2x lejárt a garancia.

2018. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

20 éve én is bekötöttem a saját új gáztűzhelyem. Műszerészként, műszaki emberként ez nem okozhat problémát, aki autót is szerelek néha, vizet is (magamnak), finommechanikát is, elektronikát is.

A tömítés szakszerűségével nem is volt gond, szivárgásjelző spray is volt, ami szappanos vízzel is helyettesíthető esetleg.

Viszont később jöttem rá, hogy a sütőégő lángját a beállítócsavarral kisebbre kellett volna venni, akkor talán nem égett volna meg betekintő üveg szilikongumijának alsó szegélye, amit azután ki is cseréltem újra.

A sütőégő ugyanis olyan erősen fújta gázt, hogy a lángot is néha elfújta az égőtől. Vagy úgyis mondhatnám "eldobálta a lángot" 1-2 centire.

Amikor egy barátnőm gáztűzhelyének kézikönyvében olvastam, hogy a lángot be kell állítani, akkor kapcsoltam. Az enyémnél ilyen leírás ugyanis nem volt (pedig az is új vásárlás volt).

Ennek megfelelően, a lángot a gyújtó alatti beállítócsavarral visszavettem annyira, hogy az égés nyugodt legyen az égő mentén, vagyis ne fújja el a lángot.

Tehát ez rámutat arra is, hogy bármilyen műszaki szakember valaki, lehetnek olyan tudnivalók, amit egyszerűen nem tud, mert nem ez a szakterülete, rutinja.


További tudnivaló, hogy a régi fémszövetes gumicsöveket már betiltották (egyébként is 5 évente cserélendő lett volna), mert a gáz amortizálja a gumi anyagát, szivároghat.

Most már csak fém bekötőcsöveket forgalmaznak erre a célra, ami rugalmas, nyújtható gégecső, jó ocsmány sárga színe is van neki.

2018. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Saját magad be tudod üzemelni.

Egy évet biztos hogy kibîr, kenjék a hajukra a garanciát.

2018. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a hivatalos utat választottuk. Be is kötötték a megbeszélt napon, színjózanon. 3 nap múlva meghibásodott a gázgyújtó rendszer. Bejelentettük a hibát, kiküldték a szerelőt. A hibát garanciálisan kijavította, azóta rendben működik a tűzhely, 5 éve. Szal ilyen is van.
2018. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!