Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Sajnos picit penésszagot...

Sajnos picit penésszagot érzek a mosógépem dobjából, mert nem minding tudom nyitva hagyni mosás után. Mivel tudnàm kitisztîttani? Penészölõvel nem lehet?

Figyelt kérdés

A cicám miatt nem tudom mindig teljesen megvárni, amîg kiszárad, mert ott mászkál és bele hullik a szõre, ha nyitva hagyom, (felül töltõs). A ruhákon még szerencsére nem érzek szagot.. Mostantól legalább szárazra fogom törölni, ha lejárt a mosás.Mondjuk ez eddig is eszembe juthatott volna.

Az ecetet is olvastam, hogy jó lehet rá.

Elõre is köszönôm!


2018. okt. 5. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen színfogó kendő tasakos ami tisztítja a dobot és ruháknak foltisztó. 100 forintos boltokban is van 6 db 800 ft
2018. okt. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, azt ismerem, szoktam is használni mosásnál, néha. Az a penésszagot megszūnteti? Mert penészfoltokat nem annyira látok a dobon, vagy nem arra gondoltad?
2018. okt. 5. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt írnak a fertőtlenítővel kombinált színfogóról:

[link]

Egyébként a lúgos Hipó vagy Clorox és hasonlók erősebb hatású ilyen esetben, mint a savas ecet, csak kellemetlenebb is vele bánni, mert amikor rossz helyre fröccsen, kiszívhatja a ruhát, foltokat okozhat, töménységtől függően. De ezt bizonyára sokan tudják is, tapasztalatból.

Mosógépet hipós vízzel megjáratva, utána célszerű külön lezuhanyozni felülről, hogy a hipó maradványa is jól felhíguljon annyira, ami már ártalmatlan ilyen szempontból.

2018. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen, ezt kipróbálom!:)

Közben megnéztem, és hülyeséget mondtam, dehogynem penészes...:/ A gumi része... Most nekiálltam sûrolni, sok le is jött, borzalmas állapotban volt, de még mindig van rajta, sajnos...

2018. okt. 5. 21:01
 5/7 Mimóza22 válasza:
Időnként bele kell önteni ecetet és 90 fokon üresen végigjáratni!
2018. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a gumi ideális táptalaj a baktériumoknak és gombáknak (ha nem is szó szerint, hiszen lebontani nem tudják a szilikongumit), viszont nagyon jól megtudnak tapadni gumifelületen és telepet képezni, szaporodni.


Az üstszájgumit ki lehet feszegetni a helyéről, gondolom. Úgy jobban tisztítható.

2018. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ecettel mosd at. A kifolyo csovet meg neha pucold at.
2018. okt. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!