Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tudnátok javasolni extra halk...

Tudnátok javasolni extra halk kültéri egységgel rendelkező klímát, ami egy panel lakásban éjjel is mehetne?

Figyelt kérdés
Jelenleg split klíma van, de rezonál: szerelő volt megnézni nyáron tett bakot, mondta, hogy sajnos nem tud többet tenni az ügy érdekében, több dologgal is próbálkozott. Mivel ősz lett, így hagytam a témát, de jövő nyárra szeretnék valami eszközt beszerezni. Ésszerű kereteken belül drágább megoldás is érdekel. Köszi a válaszokat :)

2018. okt. 9. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Japán gépet tudnák javasolni. Panasonic, Daikin, Fujitsu. Vagy LG. Ami nem japán, de csendes.
2018. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Manapság már minden gépnek van csendes üzemmódja, habár ezt inkább a beltérinél szokták használni. Az előbb gugliztam egyet, a Daikinnál, Fujitsunál van ilyen kültériben is. Mindenképp japán legyen ahogy az első írta.
2018. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Azért arra kíváncsi lennék, hogy melyik az a klíma ami, ennyire rezonál... Még az alsókategóriában szereplő kínai klímák sem rezonálnak annyira, főleg hogy már csak inverteres kapható. Nem lehet, hogy a hiba nem az ön készülékében van? Számtalan klímát szereltünk már panelra, nem egy kínait is, nem emlékszek rá hogy az elmúlt 10 évben akár 1 panasz is lett volna. Tényleg jó lenne tudni milyen készülékről van szó, és valójában hány éves is a gép?


Amikor ilyen probléma lépett fel az ügyfelek részéről inkább csak ők voltak érzékenyek a zajokra, de maguk a gépek nem voltak hangosak, akik meg tényleg csendes gépet akartak azoknak kizárólag Panasonic-ot szereltünk fel, mert ezekben van csendes működés a kültérinél is. Viszont típustól és teljesítménytől függően már 750.000 forint körül elérhető. Nem tudom meddig terjed az ésszerű keret, de az extra csendes üzemmód az ennyibe kerül. Más márkát nem is javaslok ha ilyen problémáról van szó, a Panasonic ezen a téren sosem hagyott minket cserben, de kizárólag igényesek rendeltek ilyen gépet, amit még tudni kell hogy a legtöbb japán gyár szinte az összes készülék gyártását kiadta a kezéből, azaz nem japánban készülnek. Így a "made in japan" feliratot senki ne keresse. Ha meg nem akaratok ennyit rákölteni, akkor a GREE és a Daikon egyes típusait javaslom, főleg azért, mert engem is zavarnak a zajok, de nekem tökéletesen megfeleltek, mivel ezek a klímák vannak otthon nálunk is. És a Panasonic árából kettőt veszel...

2018. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jelzéseket.


Köszi a választ. Sajnos nem szubjektív volt, a szomszéd is jelezte, én is gondoltam, hogy szólni fog. Utána került fel rá a bak, ami picit jobbá tette. A márkája Galanz, inverteres 3 éves. Elvileg frekvencia gond, mert egy ismerősömnél is láttam, és az Gree az szerintem nem rossz.

2018. okt. 11. 09:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Üdv.

3-as vagyok. Ez azért érdekes mert, a Galanz-ot iskolákba óvodákba telepítettük, pontosan ezt a 3 éve kijött szériát. Ott, azért használják rendesen, ugyan a karbantartások miatt mi rendszeresen ellenőrizzük a klímákat és mindegyik speciális rezgécsillapítású gumibakra van szerelve. Lehet, hogy nálatok a bak minősége nem megfelelő, ezekből is több fajta kapható. Nyilván a frekvencia okozza a rezgéseket. Mivel ezen létrejövő erők általában a forgó motor alkatrészein keresztül hatnak a klíma egészére és így jönnek létre. Bár minden mechanikus/forgó gépből hallatszik valemilyen zaj, de nem mindegy, hogy milyen rezgési frekvencián. Nálunk most van őszi akció a Gree klímáknál, ezeket kapkodják is rendesen, mondanám még a Daikin-t de most emeltek 6-10%-ot. Ha nem akarod megvárni a nyári szezont és fontos a pénz, akkor most érdemes vásárolni ebben az időszakban. Nagyobb összegű beruházásnál, pedig az említett Panasonic-ot javaslom.

2018. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gabesz147 ***** válasza:
Nekem egy éves Gree Comfort plusz van, nem tudom, a csendesebb Gree-k között van-e számon tartva, de meg vagyok vele elégedve, a kültéri az erkélyen van, ablak mellett, de nem hallani, csak nagy csendben, este kis zümmögés. Tartottam az alattam lakó banyától, de szerencsére nem volt otthon, mikor szerelték, így nem fáj neki:-). A kondenz kivezető cső is meg lett hajlítva, hogy nem előtte csöpög le. Rezonálásról szó sincs.
2018. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, keretem függvényében a Gree Comfort, vagy Panasonic mellett tettem fel a voksom ezek alapján:)
2018. okt. 13. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!