Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Olajradiátor mennyire biztonsá...

Olajradiátor mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Elektromos olajradiátor miért olajradiátor, mikor árammal megy?-egy van a lakásban kiegészítő fűtésnek,mert ugye ilyenkor még nem kell az egész lakást a kazánnal befűteni.namost!-a garázsba szeretnék egyet beállítani, hogyha reggel indulok az autóval ne legyen tök hideg. mennyire tűzveszélyes? ugyanis úgy akarom használni, hogy egy időzítő kapcsolóval hajnali négykor kapcsoljon be.de két kapcsoló van a meglévőmön. namármost ha bekapcsolom mind a két kapcsolót, de ugye az időzítő kapcsoló,olyan mintha épp bedugnám a konnektorba. ha bekapcsolja úgy hogy mind a két kapcsoló aktív, nem fog túl nagy áramot felvenni? nem fog kigyulladni?-fogyasztás nem számít,jól keresek.

#garázs #olajradiátor #garázsfűtés
2018. okt. 15. 21:48
1 2
 1/13 ThodEE GoD ***** válasza:

Szia !


Azért olaj radiátor mert olaj van benne és elektromos fűtőbetét melegíti fel, nem tűzveszélyes ha nem takarod le.

Ha abban a konnektorban rendes kábelezés megy akkor nyugodtan mehet teljes teljesítményen nem lesz gond belőle!

2018. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Megbízható, a régi lakásunkban és a hétvégi házunkban azzal fűtöttünk. Időzítővel is használtuk, jó volt
2018. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, nem veszélyes, ha normálisan használod. Még csak nem is extrém forró, bár a kezünket meg tudja égetni. Nekem is van kettő, a házamban villanyfűtés van és felesleges elbonyolítani (más fűtőegységem is van, de azok világítanak vagy hangosak, az olajradiátor megy éjjel).
2018. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 normálisan használnám, nem is tekerném fel max.-ra,csak az a dilemmám, hogy időzítő kapcsolóval használnám és hallottam azt a kifejezést hogy "nagy áramot vesz fel" tehát ugye alapból a radiátoron felvan kapcsova mind a két kapcsoló,és ugye akkor kapja meg az áramot ha az időzítő kapcsoló bekapcsól( hajnali négykor)
2018. okt. 15. 22:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, egy kihült garázs esetén mennyire hatékony.
2018. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 elég jó a garázs természetes hőszigetelése,félig földben van,8-10 fok szokott lenni a legnagyobb hidegben is, de megengedhetem magamnak, hogy 20 fokos garázsból induljak, csak a tűzveszélytől félek.
2018. okt. 15. 22:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Maxon használni egész éjjel normális hasznáélat, mi úgy használjuk egész télen...

Az a nem normális, ha letakarod (rá is van írva minden ilyesmire), hozzáér valami extrém gyúlékony anyag (bár itt igyekezni kell, mert tényleg nem forró, csak az emberi kéznek, egy papírfecni sem gyulladna meg tőle alapból)... Történhet meghibásodás is, de arra is fel vannak készítve, nem szokott gondot okozni az sem. Az eddigi fűtőegységeim letakarásra is azzal reagáltak, hogy leálltak és kész. Sokkal veszélyesebb dolgok vannak a háztartásban, az elektromos fűtőegységek kifejezetten biztonságosak, ahogy tapasztaltam, pedig sokféle kis olcsó vackom volt :). De ha beválnak, minek bonyolítsam?

2018. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 dehogy takarom le!nem hülye vagyok, csak meleg garázsból akarok indulni, és max-ra sem tekerem,ami a lakásban van azt sem tekertem soha max ra, és mégis befűti fél óra alatt a hálószobát fél óra alatt 16 négyzetmétert nyitott ajtónál asszem 9 tagos.
2018. okt. 15. 22:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Az olajradiátorban transzformátorolaj van (szerintem), ami egy speciális olaj, az erősáramú trafók hűtésére is ilyet használnak. Jó hővezető és szigetelő stb. Lényeg, hogy ez erre van kitalálva, megbízható.
2018. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amikor már reggel hideg van, ugyanígy időzítővel egy fűtőventilátort teszek be a kocsiba ami termosztátos. Egy gumikábeles hosszabbító van hozzá amit oda lehet csukni az ajtóval. A ventilátort hátrateszem a kalaptartóra hogy előre fújjon, pont van egy hely az üléstámlánál ahol biztonságosan megáll. Be van állítva 24 fokra. Így nem kell az egész garázst fűteni. Annak csak akkor volna értelme, ha folyton menne a fűtés. Hajnalban egy olajradiátorról úgysem melegedne át kívülről a hideg autó, Se a motorja, se az utastere. Nekem ez a módszer már vagy 7 éve működik.
2018. okt. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!