Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az Otthon melege programban...

Az Otthon melege programban lévő mosógépeket már sehol nem lehet kapni?

Figyelt kérdés

Ha leszűröm a listában lévő A++ kategóriás és alacsony fogyasztású mosógépeket és elkezdem keresgetni a termék számaik alapján, akkor az akkreditált kereskedőknél rendre azt írja, nem kapható.


Hogyan működik a program?


A fővárosiak hátrányt szenvednek a mosógépek beszerzésénél, miután a vidék kifosztotta az áruházakat a "jobb" termékekkel?


Képtelenség találni a neten olyan terméket, ami a katalógusban is szerepel és akkreditált bolt, és raktáron is van.


Van valami megoldás erre a problémára?

Hogyan jut hozzá a támogatáshoz az ember?

Előre megveszem és majd elutalják a támogatást?



2018. nov. 20. 16:49
1 2 3
 1/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%
Nem most kell raktáron lennie, hanem amikor megkaptad a támogatást és vennéd a gépet. Nem előre kell megvenni, hanem csak akkor, amikor nyertél, kezedben a támogatói okirat, és azzal mehetsz a boltba. A támogatásról a beadástól számított 90 napon belül lesz döntés, plusz maximum 15 nap, mire megkapod a támogatói okiratot, és onnantól kezdve 150 napod van felhasználni.
2018. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszi!

Többnél olvastam már nem forgalmazzák.


A támogatást utalják vagy a boltban eleve kevesebbet fizetek érte?

2018. nov. 20. 17:40
 3/26 A kérdező kommentje:

[link]


az alsó 5 lapot kell kitölteni?

2018. nov. 20. 17:54
 4/26 anonim ***** válasza:
57%

"mosógépek beszerzésénél, miután a vidék kifosztotta az áruházakat a "jo"


Ekkora ökörséget is rég olvastam.

2018. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Pedig biztos, hogy a programban résztvevő üzletek be tudják szerezni. Igazából a listában az összes programban résztvevő gyártó összes jelenleg is forgalmazott mosógépe benne van, szóval ha raktáron nincs is, akkor is meg tudják rendelni.
2018. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"az alsó 5 lapot kell kitölteni?"

Nem, az online felületet kell kitölteni, értelemszerűen:

[link]


Ha más nevében adod be a pályázatot, akkor a 20. oldalon lévő mintát kell extraként még bescannelve csatolni, a többi mintanyomtatvány csak speciális esetben kell, de ezt neked kell tudnod.

2018. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Király, köszi!


Rájöttem, hogy miután meg kell adni melyik típust akarod megvenni, nyilván leadják a boltoknak a mennyiséget.


Kigyűjtöttem az összesnek az árát, Edigital, Euronics, és MM átlagárak alapján a táblázatba.


A gond, hogy most az árakba a Black Friday is belekavar.


Van egy jó kis gép amit 25%-kal árulnak, na de mire kiértékelik a pályázatot már nem lesz ilyen áron.


160 helyett 115 körüli gép. ZEN technológiás gondolom inverteres csendes gép.


160 ezrem még akkor sincs rá, ha 45-öt az EU ad rá.


70-et meg kigazdálkodnék, tudva hogy jó gépet veszek, bár ez is sok most.

2018. nov. 20. 20:22
 8/26 A kérdező kommentje:

A kérdést nem írtam hozzá, szóval mi van ha beírom ezt a típust, és utána másikat veszek meg?


Gondolom nem probléma, az egész azért van, hogy a boltok fel tudjanak készülni a típusok berendelésére, hogy ne maradjon a nyakukon. Ez észszerű, jó ötlet, már ha ezért van, viszont odaírhatták volna, hogy senki nem matekozzon emiatt, hogy most akkor melyiket írja be. Vagy tévedek?

2018. nov. 20. 20:25
 9/26 anonim ***** válasza:

Vehetsz másikat is, ha teljesíti a feltételeket (10%-al kevesebb energiát és 20 kg/évvel kevesebb CO2-t pazarol). Mondjuk a kalkulátoruk erősen mellészámol, de ez legyen az ő bajuk...


Az árakkal pedig akciómentesen számolj, szerintem nem valószínű, hogy pont akkor le fogják akciózni a kinézett gépet. Illetve a 45 ezer támogatás is csak maximum érték, lehet, hogy kevesebbet ítélnek meg (nem tudom mi alapján számolják).


[link]


Igazából ez a csereprogram azoknak jó, akik egyébként is cserélik a mosógépüket, csak a támogatással együtt így lehet, hogy A++ helyett egy kategóriával jobbat (A+++-osat) is meg tudnak venni. Vagy ha valakinek ezer éves Hajduja van, ami tényleg egy energiatemető már.

2018. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A kalkulátor a régimre ami 2008-as, és 250kWh-t számol viszont a prospektusában 210 körüli csak, szóval nekem csak jó irányba téved. Bár a gyártók hajlamosak túl jó adatokat megadni, szóval lehet a kalkulátor a jó a weboldalon.


Jó lenne a csere, a régi zajos, mosószertartály tisztíthatatlan, kilyukasztja a ruhákat, alig fér bele ruha, 5.5kg-os, esett már bele mosószeres zacskó a dob mögé, mondjuk fél év múlva kidobta a tetejére mázliból :D


Olvasgatom folyamatosan a pdf-eket meg a weboldalt, lassan összeáll a kép, csak az elmű áramszünet és hírverés miatt ugrottam rá a dologra, azon csinálom pánikszerűen utolsó pillanatban, plusz 10 éves a gép, kicsit ugyan de ráfér a csere. Köszi!

2018. nov. 20. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!