Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Át lehet alakítani fagyasztót...

Át lehet alakítani fagyasztót hűtőszekrénnyé?

Figyelt kérdés
Tervezek nagyon olcsón venni egy mini fagyasztót, de hűtőszekrénnyé szeretném átalakítani. Borhűtőnek használnám. Egy termosztát cserével meg tudom oldani a dolgot?

2018. nov. 20. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
És hütött fagyasztová ,ja porszivot ,porfujová ?
2018. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen kiképzésű a párologtatója. Ha a beltérben van, akkor az, ami normál állapotban jeges szokott lenni, feljebb temperálva azt fogod tapasztalni, hogy állandóan nyirkos lesz, csorog rajta a víz, amit a levegőből csapat ki, sőt penészedésre hajlamos.

Kipróbáltam, nekem nem vált be, de mint említettem, ez konstrukciófüggő is.


Szabályzás a legkevesebb, azt megoldottam egy ilyennel:

[link]

[link]

2018. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsoló cserével megoldható.

A bor meg úgy se párolog.

2018. nov. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"A bor meg úgy se párolog."


Tényleg, írj még ilyen okosságokat!

Hűtőszekrénybe soha nem rakunk semmit, ami párolog (legalábbis, akinek esze van).

Mégis hízik valamitől a jég, nem tűnt még fel?

Mert az ajtónyitások alkalmával bejut annyi pára, ami állandó vizesedést okoz, pedig nem is párás helyiségben teszteltem, de még nem is nyitogattam gyakran.


Ráadásul nem is volt benne semmi, a levegőn kívül.


Egyszerűen arról van szó, hogy például az eredeti felállás szerint, egy adott szekrényben jegesedés képződik.


Amikor én ezt módosítom, hőfokot emelem, jég már nem lesz, de pont ugyanannyi a víz ott lesz, mert valahová lennie kell. Csak az már állandó lucskosodást képez, ugyanakkor ezen a hőfokon már baktériumok, penészek is jobban érzik magukat, szaporodhatnak.


Mindamellett azt mondom, hogy nem mindegy a konstrukció, lehet kísérletezni.

2018. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig a bor nem párolog, jobb lenne neked is tudnod.

A nyitogatástól, a langyos ételektő, zöldségektől lehet benn pára.

De egy lezárt palack nem párolog.

2018. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4. Hülyeségeket ir.
2018. nov. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne bántsátok már a 67%-ost..

Főleg ne azzal,hogy hülyeségeket ír,,mivel másik kérdésnél ő osztott le engem ugyanezzel..

Ez most olyan,,,a karma visszavág-nak tűnik...

Egyébként a Bor igenis párolog,,mert ha én veszek pár üveg bort estére,,akkor az mindig gyanúsan gyorsan elfogy az üvegből,,pedig nem is iszom olyan gyorsan,,úgyhogy szerintem is csak az lehet hogy közben párolog...

Bár mostanában inkább gyorsabban iszom,hogy ne a levegőbe vesszen a bor,,hanem jó helyre..

2018. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 5


A hozzád hasonlók magukból indulnak ki, a saját alacsony szintjükből. Mert te komolyan azt hiszed, hogy én nem ismerem a fizikát. De még ilyen gyerekes szintű dolgokat magyarázol nekem, ne röhögtess...


Palackozott bor hogyan párologna, ne fárassz már ilyen ostobasággal... Ironikusan fogalmaztam, de azt nem sejtettem, hogy valaki ennyire képtelen szöveget értelmezni.


Ráadásul itt én vagyok szerintem egyedül, aki kétféle konstrukción is teszteltem, kipróbáltam, tapasztaltam, az alapján írtam.


Ehhez képest olyanok dumálnak a fotelből, akik be sem tudnának kötni egy termosztátot. Mert ennyire sötétek vagytok (akire vonatkozik), sajnos nem ritka ezen a fórumon:


[link]


Tényleg ez tud a legfárasztóbb lenni, amikor butáknak kell bizonygatni a fizikai valóságot.

2018. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A nyitogatástól, a langyos ételektő, zöldségektől lehet benn pára."


Világosan leírtam, de ezt sem fogtad fel:


Hűtőszekrénybe soha nem rakunk semmit, ami párolog (legalábbis, akinek esze van).


Mert nem akartam bővebben kifejteni (annyira elemi dolognak gondoltam), hogy akinek esze van, a zöldséget is zárt tasakba teszi, a nyitogatást magam is írtam, tehát semmi újat nem mondtál. Csak ilyen gyerekes dolgokat magyarázol nekem, ami általános iskolás fizika.


Mert a szövegértelmezéshez az is hozzátartozna, amikor a másik fórumozó szavaiból, fogalmazásából felismerjük, hogy valószínűleg szakemberrel állunk szemben, tehát olyankor nem fontos fárasztani a másikat.


De megfigyeltem, épp a legbutábbakra jellemző, ilyeneket nem vesznek észre, nem értelmeznek szöveget, csak magukból indulnak ki:


[link]

2018. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel csak időnként lenne bekapcsolva, így talán nem akkora probléma a megoldatlan kondenzvíz elvezetés.
2018. nov. 21. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!