Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos húsdarálót szeretné...

Csedeg kérdése:

Elektromos húsdarálót szeretnék varrógép lábkapcsolóval összepárosítani, a sebesség szabályozása miatt. (kolbásztöltéshez) Az elképzelésnek van értelme? Vagyis működőképes?

Figyelt kérdés

2018. dec. 3. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A motort elvileg tudod vele szabályozni, de szerintem vissza fog jönni a pép a töltőnyíláson.

Láttam kisipari kolbásztöltőt, az úgy működött mint egy fordított szőlőprés. Egy acéltartályba kellett tenni a tölteléket és alulról felfelé nyomta egy dugattyú. A tartály oldalán, tetején volt a kijárat. Szerintem nem véletlenül nem "darálósra" építették. Erő kell kinyomni a cuccot.

2018. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
itt látszik [link]
2018. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kolbásztöltéshez ledarált,bekevert,befűszerezett stb.alapanyag kell,ha ledarálod a húst és rögtön töltöd is akkor a többi hozzávaló mikor kerülne bele?

Vagy duplán lenne ledarálva?

Vagy a húsdaráló ki lenne belezve,pengék és a többi alkatrész nélkül csak a csiga?

Gondolom az elejére kellene egy egyedi töltőcsonk feltét is...

2018. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A varrógép motorjának és a kolbásztöltőének lényegesen különböző a teljesítménye.

A varrógép szabályzójában szénlapocskák vannak, annak összenyomásával változik a villamos ellenállása.

A nagyobb teljesítményű motor több áramot vesz fel,a szabályzóban több hő keletkezik, az eredmény: füst és korom.

Az elképzelés jó, gyakorlati megvalósítása nem ajánlott.

2018. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ami a videón van azt semmilyen formában nem ajánlom megvalósítani, ha csak nem az a cél, hogy gyors ütemben csökkentsd az ujjaid számát.
2018. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Vagyis működőképes?"

Nem.

De mással megoldható. Egy húsdarálóra egy kisebb frekvenciaváltó tökéletes lehet.

2018. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:

"Vagy a húsdaráló ki lenne belezve,pengék és a többi alkatrész nélkül csak a csiga?"


Bizony-bizony, így csinálják, nem kerül bele a kés. :)

Teljesen általános módszer húsdarálóval tölteni. Nem véletlenül van hozzá töltő adapter (tölcsér) :)


A kérdezőnek:

Két probléma van az elképzeléssel.

Az egyik amit dubitus is írt, a teljesítmény.

A másik gond meg akkor van ha a darálót hajtó motor nem szénkefés, hanem mondjuk aszinkron motor. Annak a fordulatát így nem lehet szabályozni.

2018. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kézi darálóval szoktam kolbászt tölteni(max.2 kg bekevert anyag)de most vettem egy elektromos darálót, amit nagyon gyorsnak vélek(még nem használtam)Ezért gondoltam, hogy szabályoznám a teljesítményt. Azt nem vizsgáltam valóban, hogy szénkefés motor van benne, vagy sem. Nagyon köszönöm a válaszokat, nem variálok akkor :(
2018. dec. 4. 07:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyedül eléggé macerás, két kéz a bélhez, egy az adagoláshoz, egy pedig a tekerőhöz (most már kapcsolóhoz), ehhez minimum egy istenség nyolc karja kell.
2018. dec. 4. 07:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem a szénkefés motor a lényeg, hanem az, hogy a varrógép pedálja egy változó ellenállás és a töltéshez használt motor jóval nagyobb áramot vesz fel, mint egy kis varrógép motor. Így a lábpedál szét fog égni.
2019. jan. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!