Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu Energomat mágnesszelep...

Hajdu Energomat mágnesszelep probléma. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy régi Hajdu Energomat mosógépünk. A gép rendesen működik, de azt csinálja, hogy amikor a mosáshoz engedi be a vizet a mágnesszelep, akkor csöpög a szelep mögütt a víz (Levettem a hátlapját úgy néztem meg) Amikor viszont elzár a mágnesszelep, akkor a csöpögés is megszűnik, amint kinyit a szelep, újra folyik-csöpög a gép belsejébe a víz. Mi lehet a gond? A szelep rendesen zár nyit. Szerintema szeleptest nincs elrepedve, mert akkor állandóan folyna a víz belőle amiga fali csapot el nem zárom és nyomás alatt van, de ez csak akkor csöpög amikor nyitott állapotban, van, a szelep kimenő csonkján az AWAB bilincset már meghúztam, de kb. azon a ponton lehet valami hiba, vagy mégis a szelep rossz? Mi lehet a gond? A válaszokat előre is köszönöm!

2019. jan. 6. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szelep jó lehet, a tömlő csatlakozásánál csöpöghet nyomás alatt. Ez a hiba szokott előfordulni ezeknél az amúgy "örök életű" gépeknél. Én új tömlőt és modernebb bilincseket szereltem, apám háztáji fejőgép alkatrészei között volt bőven.
2019. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt valami hasonló gondom, amikor úgy tűnt, de mégsem, mert az utána következő egységben volt vízkövesedés, azt kellett kitisztítani, ha jól rémlik.
2019. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az AWAB bilincs a kialakításánál fogva eleve nem a legalkalmasabb megoldás ilyen helyeken. Ha a cső már egy kicsit is öreg (az anyaga kezd elérni) akkor a bilincsen lévő "bordák" annyira benyomódhatnak a cső anyagába (főleg túlhúzáskor és utánhúzáskor), hogy szivárgást/csöpögést okozhatnak. Nem véletlenül alkalmazzák sok helyen a füles bilincseket.

[link]


Ennek viszont az a hátránya, hogy nem oldható. De itt erre nincs is szükség. A szelep kimenő tömlőjét ki kell cserélni és rögzíteni.

2019. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld pacsi! A szelepből kijövő egyik tömlő volt kirepedve. Persze szétszedtem az egészet, a sugártörőt is, stb.

Itt van egy videó róla, felvettem, akit érdekel nézze meg, ezen látszik az egész folyamat:


https://www.youtube.com/watch?v=_5yPYWRg37g


Köszönet minden válaszért!

Üdvözlettel:

Gergő

2019. jan. 8. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!