Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szivattyúzott vízen keresztül...

Szivattyúzott vízen keresztül megüthet az áram?

Figyelt kérdés

Egy 12V-os szivattyút üzemeltetek (jelenleg akksiról). Kérdésem, ha aksi helyett 230V - 12V-os hálózati tápegységet használok, megüthet e a szivattyúzott vizen kereszetül az áram? vagy a kismegszakító "megvéd?"


Előre is köszi



2019. márc. 26. 21:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

# 10

Ja, nem tudtam, hogy csak a butaság beszél belőled.

Kettős szigetelés nem a tápegység műanyag tokjáról szól, ami egyébként is csak szimpla, nem dupla.

Sokkal lényegesebb a trafó kialakítása.

Nagyon nem mindegy, hogy primer és szekunder egymás melletti csévetesten helyezkedik el (kettős biztonsági szigetelés) vagy egymásra tekerve.

Amelyik készülék trafója nem tudja teljesíteni a kettős biztonsági szigetelés feltételét, azt kell védőfölddel ellátni (PC-táp, laptoptáp stb).

Ezek jellemzője az is, hogy a védőföld direktben át van kötve a kimeneti GND ágra (pl. a laptoptáp negatív ága).


Amiről én beszéltem, konkrétan egy 24 V-os, nem védőföldeléses, viszont kettős szigetelésű tápegység.


Hogy te ebbe belekötöttél, csak a tudatlanságod bizonyítéka.

2019. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Természetesen a készülékház érinthetősége is lényeges, de a kettős szigetelés nem csak arra vonatkozik, hogy pontosabban fogalmazzak.
2019. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Megpróbálok a hét végén időt szakítani még egyszer elmagyarázni, addig is a jegyzőkönyv kedvéért szögezzük le, hogy én műszaki dolgokról beszéltem, te meg elkezdted a személyeskedő stílust: szemétkedsz, trollkodás, egyéb kínod is van még...
2019. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is műszaki dolgokról beszéltem, de már elegem van abból, hogy itt is például megírtam normálisan a #3 hozzászólást, szakmai információk átadásával, de megint valakinek bele kellett kötni.

De teljesen értelmetlenül fárasztva a másikat, szaporítva a felesleges hozzászólásokat.

Ja, ezt nevezik trollkodásnak.

Hiába fenyegetőzöl, ez akkor is kimeríti az indokolatlan szemétkedés, akadékoskodás fogalmát.

Semmi szükség nem volt erre!

2019. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!