Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma lyukat lehet vágatni...

Klíma lyukat lehet vágatni hőszigetelt üvegre?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy mobil klímát nyárra. A split klíma beszerelést nem támogatja a főbérlő, de engedélyezi, hogy lyukat vágassunk az ablakra. Persze szakemberrel és számlát is adjon róla. Dupla hőszigetelt műanyag keretes ablak van, tavaly cserélték a nyílászárókat. Vállalnak ilyet üvegesek? Mennyibe kerül? A lyuk télen hogyan zárható be? Esetleg macskaajtó beszerelés lehetséges?


A legtöbb mobil klímát tolóablakhoz való réstömítővel lehet csak kapni. Láttunk olyat, hogy nyíló ablakra rászereltek szövetet és úgy volt megoldva, de az nagyon rossz. Kis szél kitépi, kivágja az ablakot, és rajta keresztül szélcsendben bejön a meleg. Szóval az nem jó. Más megoldást szeretnénk.


Tudna valaki budapesten címet vagy linket aki foglalkozik ilyesmivel?



2019. márc. 31. 13:09
1 2
 11/13 anonim válasza:
A falat ki lehet fúrni és arra kívülre könnyebb egy takarólemezt feltenni ha nincs használatban a klíma. Meg telenyomni hőszigeteléssel télen.
2019. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ó, hogyne, főleg erkély nélküli panelházban a 7. emelet környékén.
2019. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én még ilyen hülyeséget nem láttam és nem is hallottam, pedig külföldön is dolgoztam lég és klímatechnikai szakmában, de még ott sem volt lyen elvetemült ötlet. A kérdésre a válasz: igen lehet, de semmi értelme.


Ez egy barbár és szakszerűtlen megoldás, gondolom hogy minden költséget neked kellene állni és hallgatni a mobilklíma 40-65 decibeles dorombolását, állandóan cserélni a kondenzvizet és ha útban van a klíma, akkor tologathatod. A mobilklíma és a fúrás árából lehetne egy split klíma ami nem csak hűt hanem fűt is, van benne páramentesítő és sima ventilátor funkció is. Mellette nem hangos és harmad annyi áramot eszik mint a mobil. Van benne speciális filter ami még a levegőt is tisztítja, sokkal komfortosabb megoldás lenne a tulaj szempontjából is, mert egy klímás lakás könnyebben kiadható és keresettebb is. Én a helyedben rábeszélném erre a megoldásra! Mellesleg a mobilklíma furata 4-5-ször nagyobb mint egy split klímáé, ami még panelben is simán kifúrható megvan rá a technológia mi is azt használjuk. Viszont a mobilklíma furatát panelba csak betonfúrók tudják kivágni a nagy méret miatt, amit persze szívesen megtesznek egy mobilklíma áráért :)

2019. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!