Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanymotor problémában...

Villanymotor problémában tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Van a kertben egy régi villanymotor, ami ékszíjon keresztül hajt egy szivattyút. Az a baja jelenleg, hogy ha bekapcsolom elkezd ide oda mozogni a tengelykerék, olyan ötöd-hatod fordulatot ide-oda, egy idő után füstöl, az oldalán van ehy ilyen dobozszerű valami, onnan. Ha leveszem az ékszíjat, tehát nincs terhelés alatt és bekapcsolom, akkor valamelyik irányba (teljesen random) elkezd lassan forogni, egy idő után szintén füstöl. Ha viszont kézzel megforgatom a kereket, felpörög és megy rendesen, ilyenkor nem is füstöl. Ha az ékszíj rajta van, akkor viszont kézi megforgatásra se indul be. Kicsit utánaolvasva, a tünetek alapján a kondenzátora hibásodott meg, ami elvileg az alatt a kis doboz alatt van, ahonnan a füst jön. Mit gondoltok, ez lehet a baja, a kondenzátor?
2019. ápr. 8. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az én gondolkodásommal valami komoly baj van, de én előbb néztem volna bele a dobozba, csak utána kérdeztem volna itt (vagyis nem, mert szakmabeliként minek kérdeznék, de például egy laikus helyében).
2019. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Berohadt a két csavar ami tartja, és nem hoztam el se a komolyabb csavarhúzómat se a csavarlazítót. Bár lehet azokkal se jön le és csak levágni lehet. De valami tipped csak van ezek alapján is?
2019. ápr. 8. 21:43
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy egy laikus pont nem szedte volna szét és nézett volna bele, pláne egy elektromos eszközbe, hanem kihív egy villanyszerelőt :D csak én a laikuson belül az "ezermester" kategóriát képviselem.
2019. ápr. 8. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Mérj rá a kondira, tünetek alapján kondis lesz, gondolom állandóra van kötve
2019. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs multiméterem, de ha te is kondit mondasz, akkor valahogy szétszedem, aztán szerzek újat. (Mondjuk a kiméréshez is szét kéne szedni) gyanítom úgyis lesz rajta égés vagy ilyesmi, ha füstölt.
2019. ápr. 8. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:

"a laikuson belül az "ezermester" kategóriát képviselem"

a lónak a f..t!

Az 1000mester tudja, hogy a kondenzátorok füsttel üzemelnek!

Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább! :)

Vedd le a kapcsdoboz fedelét és cseréld ki a kondit!

2019. ápr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezermester kategória és nincs egy nyamvadt multimétered.

Pár ezer forintért kaphatóak.

2019. ápr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vegyek egyet?
2019. ápr. 9. 07:48
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, vegyél!
2019. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!