Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet valami negatív hatása...

Ricsi15hun kérdése:

Lehet valami negatív hatása annak ha a rosszul felcsavart tartályból kifolyt a folyadék és egészen a gépen át folyt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondolom buta kérdés, de véletlenül rosszul rakhattam rá a tartályt és emiatt a benne lévő folyadék, kiszivárgott és egészen az elektronikai részekhez is eljuhatott. A turmixgép alján folyt ki, ezután áttöröltem. Sencor SBL 4371 Típusút használom.

Attól tartok, hogy legközelebbi használatnál rövidzárlat történik vagy bármi kisülés, stb. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 12. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Bármi lehet.

Bár ebben nincs semmi igazi elektronika, ha kiszárad, mehet tovább.

2019. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 repulo ***** válasza:

Ezt én úgy annyira nem értem.

Hogy tudott a kehelyből belefolyni a motortérbe a cucc? Nem csak kívülről lett dzsuvás?

2019. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy balfax. Egy hullaegyszerű konyhai vackot se tud használni. Innen megérted.

[link]


Ennek a vacaknak le lehet csavarni az aljáról a kést, nyilván szarul csavarta vissza. Nincs ennek semmi baja, csak el kéne olvasni a könyvét.

2019. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3# sokat értem ezzel, köszi! Fentebb leírtam, hogy igen én rakhattam rá rosszul mert nem figyeltem oda. használati útmutatóra gondolsz "könyv" alapján? aha gondolom.
2019. ápr. 12. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha olyan szinten átfolyt a gépen, hogy az alján jött ki, az teljesen egyértelmű, hogy szakmabeliként én azonnal szedném szét és ellenőrizném, tisztítanám.

Ugyanis beázásoknál van szerepe az időfaktornak is, főleg ha bekapcsolják, az elektrolízis tovább rombolhatja az esélyeket.

Laikus helyében szar a helyzet, szerviz drága, kellemetlen.

2019. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne tojj be, nem lesz semmi baja.
2019. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"szakmabeliként én azonnal szedném szét és ellenőrizném"


Szakmabeliként tudja az ember, hogy az ilyen mixerekben fent, a kihajtás körül szokott lenni egy mélyítés, ami egy "lefolyóban" végződik. A készülékben egy PVC cső van ráhúzva belülről egy csonkra, és a cső alja a gép alján jön ki. (szellőzőrácsnak néz ki, egy résnek a sok közül).

Látvány stimmel: fent szivárog, folyik a lé, és jajj, a gépen is átfolyt, mert a gép alól is jött a lé... igen jött, egy ilyen csövön keresztül. Ha valami ragadós trutyi volt, akkor érdemes átmosni ezt a kis csövet tiszta vízzel.

2019. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, a képet meg kihagytam. Látszik a lyukon a papír a gép alatt:

[link]

2019. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elektromos (elektronikus) szakmabeli vagyok, nem háztartásigép-szerelő, de ha a kezemben lett volna, magam is bizonyára rájöttem volna, a vizuális vizsgálat alapján.

De ennyi erővel a kérdezőnek is feltűnhetett volna, hogy vízelvezető van benne.

2019. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerbiz!

én nem dugnám be!

megrázhat, mert a cucc ami befojt vezeti a zámarot!

2019. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!