Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire bonyolult, költséges...

Zepal kérdése:

Mennyire bonyolult, költséges a beépíthető gáz főzőlap és gáz sütő bekötése?

Figyelt kérdés
Régi gáztűzhelyünket szeretném lecserélni különálló beépíthető gáz főzőlapra és bepépíthető gáz sütőre. Új lenne a bútor is, ezért gondoltam a beépíthető készülékekre, viszont én maradnék a gáznál. Kicsit félek, hogy túl költséges lenne a bekötésük, mivel valahogy ketté kell osztani a mostani gázcsövet. Ezt szeretném, ha valaki elmondaná, hogy szokták ezt megoldani? Hogy nagy művelet vagy csak valami egyszerű elosztóval ketté osztják és kész. :)

2019. ápr. 18. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A gázszerelőd akit kihívsz majd, meg fogja mondani hogyan és mennyiért vállalja.
2019. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%

Az én nagyszüleim is képesek voltak egy gázpalackot bekötni, szóval neked is menni fog.

Amúgy a mai mészároslőrincek 10 ezret azért számláznak ki, hogy kimennek hozzád.

Nézd meg, milyen átmérőjű a csöved. Ehhez bármelyik szakkreskedés ajánl majd elosztót.

Manapság rendkívül jó flexibilis csöveket kapni, ezzel a bolond is tud dolgozni. De ehhez tudnod kell,mekkora távolságot kell áthidalnod.

Tömítést ne flejts el a csövekbe rakni.

A kész csövet szappanhabbal is ellenőrizheted, de ha nem tudsz magad habot csinálni, 1000 ft-ért kapsz ilyen teszter sprayt a boltban.


Nem mondanám, de tényleg tök fölösleges a túlárazott és buta gázszerelőt kihívnod egy olyan dologhoz, amit IQ80-nal mészároslőrinc is meg tud csinálni.

2019. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Amilyen márkát választasz, keresd fel a szervizt és megmondják.


A gázkészülékeket kizárólag a szakszerviz kötheti be, különben elesel a garitól.

2019. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Köszi number 3 igazi lúzer vagy.
2019. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Látom, te mindenkit lepontoztál, aki szerelőt javasolt, meg azt is aki nem. Én csak az tudom javasolni, hogy bátran kössed be magad, amid van, azzal, ne fizess szakembernek. Orbánék ne gazdagodjanak meg rajtad. Ekkora baromságot. Csak bátran.
2019. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Végülis csak ilyen helyen dolgozom, de persze, pontozzatok csak le. Aztán lehet írni a Homárnak, hogy "jaj nincs gari" meg "csak 1 év van az 5 helyett" és hasonlók.
2019. ápr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Emberek! Én konkrét válaszokat szerettem volna. Olyan emberektől, akik vagy csináltak már ilyet (mert szakember), vagy csináltak neki ilyet és tudja, hogy mivel jár ez anyagilag stb. Addig én is eljutottam, hogy majd az aki beköti, az majd tudni fogja. Ezért nem fordultam volna ide. De én még ott tartok, hogy gáztűzhelyt vegyek vagy ilyen beépíthetős cuccokat! Szóval elnézést, de az, hogy majd a szerelő megmondja, azzal nem vagyok előrébb.


Természetesen azt is tudom, hogy ha nem szakszervíz köti be, akkor ugrik a 2 év gari. És persze nem akarok a gázzal játszadozni, mert még szeretnék élnék!


Szóval ha nem voltam egyértelmű. Olyan emberek válaszát várnám, aki látott már ilyet és tudja mivel jár ez. Én most egyelőre csak puhatolózom, hogy vágjak-e bele. Elektromos sütőről pl, azért mondtam le, mert ismerősnek csak 150.000-be került, hogy húztak be a padláson keresztül egy drótot a villanyórától. Na én az ilyen eszement kiadásokat szeretnék elkerülni.


Kellemes Ünnepeket!

2019. ápr. 20. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!