Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Úgy tűnik, beállt a Whirlpool...

Úgy tűnik, beállt a Whirlpool AWE 6416 mosógépem tengelye (a motor forgatná, de nem tudja). Valszeg vízkő). Oldott meg valaki már ilyen problémát házilag, vagy . Esetleg szerelő. Esetleg kapásból új gép?

Figyelt kérdés
Kb. 12 éves a gép, de abból max 6 évet volt használatban
2019. máj. 25. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Szétszedtem a gépet: oldal burkolatokat levettem, szétcsavaroztam az üstöt (egy nagy rakás csavar fogja össze), kivettem a régi szimmeringet (először ez megy tönkre), csapágyakat, levettem a dobról a tengelycsonkokat (fúrni kellett, mert szegecselve volt) és beszereltem a dob felújítókészletben vásárolt új csapágyakat és szimeringet, tengelycsonkokat. A készletben ehhez rozsdamentes csavarok voltak. Bár lehet hogy a tengelycsonkot, vagy dobcsillagot külön adták, az eladó ajánlotta, hogy cseréljem ki azt is, mert tuti vízköves az is.


ALkatrészek forrása: orczy.com


kb. valami ilyesmi kell neked:

[link]

2019. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2019. máj. 25. 16:57
 3/6 A kérdező kommentje:
Szétszedtem, (felültöltős). Nem gondoltam volna, de az ajtaja nyílott ki, és elakadt a fűtőszálban, azért nem mozdult a forgódob semerre. Már csak össze kell raknom, remélem, működni fog (talán nem tett kárt benne a kinyílott ajtó)
2019. máj. 28. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Gratula, reméljük sikeres volt a javítás.
2019. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi - még nem raktam össze (teljesen)(azt a sokcsavaros dobfedelet már visszacsavarozgattam) - csak közben észrevettem, hogy az egyik oldali lengéscsillapító csapja (műanyag) ki volt esve, a lengéscsill. nem volt a helyén, még azt is visszaügyeskedem. Egy kicsit olyan bonyolult az a csap - egy kis részén sérült is - de sztem működni fog vele - bár, ha tudnám, hol lehet venni ilyen kis alkatrészt, kicserélném. (műanyag, de van benne egy fém persely, ami rugózni tud..a hiv. nevét nem tudom, de merevít is és rugózik is egyben.
2019. máj. 29. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Lengéscsillapító.

Itt valszeg megtalálod:

[link]

2019. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!