Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos gáztűzhely kérdés?

Elektromos gáztűzhely kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy villanyos gáztűzhelyem , használtan lett véve. ( [link]

ehhez hasonló.


Annyi probléma lenne vele, hogy a sütő alján elég csúnya foltok vannak, csak nem tudom hogy csak piszok (odaégett ételmaradék?) vagy valaki ledörzsölte a "festéket" vagy minek hívják azt amivel ez be van vonva.


Ez milyen hatással lehet a sütőre a későbbiekben? Illetve ki lehet valahogy javítani (ha tényleg levan dörzsölve.)?


2019. máj. 27. 20:11
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


A kép vmiért nem működik amit az előbb raktam be.

2019. máj. 27. 20:12
 2/5 Szirty ***** válasza:

Ez nem villanyos gáztűzhely, hanem elektromos sütő.

Legalábbis ha ez egy ZOB442XU típusú készülék, mert a kép nagyon szép, de a típusa nem derült ki, csak az első linkedben lévő file név utal rá némiképp.


Takarítsd le a sérült/koszos részt és kiderül sérült-e a festés vagy nem.

2019. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Zománcozott, mint az edények.

Az üvegalapú zománckeveréket magas hőmérsékleten olvasztják rá, feladata a korrózió elleni esztétikus védelem.

Ebből következően mellékes, ha felületileg elszíneződik, ez csak esztétikai probléma.

Amíg nem repedezett, törött a réteg, addig semmi gond, bár még repedezetten sem fog rögtön szétrohadni.

2019. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi a rossz szóhasználatért. :D


Köszi a válaszokat,


Azóta kipróbáltam a tisztító funkciót rajta (bekellett rakni fél liter vizet az egyik tepsibe és úgy nyomatni fél órán keresztül) így párás lett belül és a legtöbb szennyeződést letudtam szedni.


Viszont az alján meg se moccannak a pacák. Most hogy kicsit megszáradt, érzem hogy ragacsos, szóval (hálistennek) csak szennyeződés.


Van valami tippetek, hogy mivel lenne érdemes megpróbálni leszedni?

2019. máj. 27. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni tűzhelytisztítókat, ami állítólag az odaégett szennyeződéssel is boldogul, de konkrétabban nem ismerem ezeket.

Szódabikarbónás bedörzsölést is szokták ajánlani, az erős lúgnak van némi bontóhatása. Ezt ki is próbáltam egyszer, lehet benne valami, de elég mérsékelten dolgozik.

2019. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!