Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik olyan léghütő ami...

Létezik olyan léghütő ami tényleg használ?

Figyelt kérdés

Mint gondolom feltünt mindenkinek beköszöntött a kánikula és konkrétan napok óta nem alszunk mert olyan dög meleg van. Egész nap sötétítve van a lakás az ablakok csak éjjel vannak nyitva, de még így is elviselhetetlen a helyzet már.

Arra gondoltam beszereznénk egy léghütőt, ha már 3-4 fokkal hidegebb lenne bent az is jó lenne. Mégse 30 lenne csak 26 (:D)


[link]


ezt néztem mondjuk. Vélemények, tapasztalatok jöhetnek :)



2019. jún. 13. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
ettől csak melegebb lesz, a pénztárcád meg könnyebb
2019. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg nincs más megoldás, mint a méregdrága klíma beszereltetése vagy a 3 hónapos szaunázás? :( De ha ezek mind ennyire haszontalanok egyáltalán minek árulnak ilyet? Nem is értem...
2019. jún. 13. 23:38
 3/9 anonim válasza:
Lehet, hogy a klima 200.000ft lesz de tobb evig tudod használni és mellé fűteni is tud, gazdaságos is. Inkább beépítenék egyet csak most nincsen rá lehetőségem.
2019. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor azt hiszem marad a spórolás és jövőre összegyüjtünk egy klímára. :)
2019. jún. 13. 23:48
 5/9 anonim válasza:
Nem èrnek semmit ezek a lèghűtők viszont egy mobil klima 60-100ezer kozott van ha 1 csoveset veszel akk a meleg levego kivezetest kell megoldani csak es az 20m2 es szobat letud huteni 5-8fokkal
2019. jún. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Szinte mindegyik léghűtő "használ". Működésük egy egyszerű fizikai jelenségen alapul: a víz párolgása hőt von el a környezetből, miközben a hőmérséklet lecsökken, a páratartalom pedig emelkedik.


A léghűtők egy méhkaptár-szerű szűrőn keresztül áramoltatják a vizet, amelyre a ventilátor direktben fújja a levegőt, ezáltal felgyorsítva a párolgási folyamatot. Tehát: párolog a víz, a levegő hőmérséklete csökken, a páratartalom viszont nő.


Egy fontos dologgal nincsenek tisztában az emberek: ha a levegő már telített párával, akkor egy bizonyos szinten túl nem képes több vízpárát felvenni, vagyis a léghűtő hatékonysága erősen lecsökken.


Egy páratartalom mérővel meg kell mérni, hogy a helyiségben ahová kerülne, mekkora a páratartalom. Minél magasabb a mért érték, annál kevésbé lesz hatékony a léghűtő, hiszen a párolgási folyamatot akadályozza a párával telített levegő.


Ha alapból 60-70% körüli a páratartalom a szobában, akkor inkább csak ront a helyzeten, mert a hőmérsékletet alig 1-3 fokkal fogja csökkenteni, cserébe a páratartalmat fellöki 80-90% körülire. És minél magasabb a páratartalom, annál rosszabb lesz a hőérzet, fojtogatóbbnak érezzük a levegőt.

Ha viszont csak 30-40% körüli a páratartalom, tehát száraz a levegő (ami egyébként inkább télen fordul elő), akkor még hasznos is lehet a léghűtő, hiszen megnöveli a páratartalmat a komfortos 50% körüli értékre és a fokozottabb párolgás miatt 4-5 fokot is hűthet a levegőn.


Szumma-szummarum: ha száraz a levegő ahol élsz, akkor a léghűtő hatékony megoldás lehet, ha viszont párás a levegő, akkor inkább ront a helyzeten. Utóbbi esetben marad a klíma, ami persze drágább, sokat fogyaszt és mindenképp fúrni-faragni kell a falat a beüzemeléshez (mobil klímánál a forró levegő kivezetés megoldható egy ablakra szerelhető "betéttel").

2019. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az előzőhöz még annyit, hogy ennek a cikknek a közepén van egy táblázat, amiből nagyjából meg lehet állapítani, mennyire lenne hatékony egy léghűtőt üzemeltetni:

[link]

2019. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
huh nagyon köszönöm a kommenteket, azt hiszem tényleg maradunk a spórolás mellett, mert amúgy is borzasztóan magas nálunk a páratartalom, nem tenne jót még egy léghütő is :/
2019. jún. 14. 11:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vettem ilyen léghűtőt régebben, de én is azt mondom hogy semmit nem ér.

Ellenben lehet vele fűteni, arra tudom használni télen a műhelyben egy kis langyosat nyom.

Mint HŰTŐ nem hűt semmit, pedig mindent kipróbáltam.

Nem csak vizet hanem jeget is tettem bele.

Akkor sem , talán a pára miatt még melegebbet érez az ember.

Most egy mobil klimát használok ez már nagyon jó. Nyilván nem annyira mint egy split de ez le hűti a szobát.

2019. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!