Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mekkora légkondi kellene nagy...

Mekkora légkondi kellene nagy térhez?

Figyelt kérdés
Relatíve nagy tér, nagyjából 80 nm. 7-8 kw légkondi megállná a helyét? A lényeg, hogy ne erőlködjön, 22-23 fok mellett. A legjobb lenne ha még a 16-ot is tudná, de gondolom akkor kellene még egy. Azért emeltem ki ezt a 16 fokot, nyilván nem vagyok hülye, hogy ennyire lehűtsem a teret. De volt kint egy klímás, s akart valami a+++ Samsung 2.5 kw klímát rám sózni, jó drágán persze, 300k ért. S amikor kérdeztem ez tudni fogja a 16 fokot? S akkor erre azt mondta nem vagyok normális. Én meg mondtam, hogy szerintem meg maga nem az, hogy számolni se tud szakember létére. Ez csak egy kis kitérő, de azóta úgy vagyok vele minél nagyobb legyen egy légkondi teljesítménye.
2019. jún. 17. 09:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Amerikai-konyhás nappali. De inkább 60-65 nm az a 80. Lemértem gyorsan.
2019. jún. 17. 09:15
 2/8 anonim ***** válasza:
1 perc kiguglizni, hogy mekkora térhez mekkora teljesítmény kell.
2019. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A klímással kell megbeszélni, aki beszereli majd.

Egyébként valóban vannak jó kalkulátorok, jó irányt tudnak adni.

2019. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"S amikor kérdeztem ez tudni fogja a 16 fokot? S akkor erre azt mondta nem vagyok normális."

Elvágtad magad, tapasztalt vállalkozók rendelkeznek bizonyos emberismerettel és gyanúsabb esetben nem vállalnak ilyeneknek munkát.

Egyszerűen óvatosságból, mert nem hiányoznak a későbbi problémák, egy kekeckedésre hajlamos, vagy akár rosszindulatú kisugárzással bíró emberrel.

2019. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mármint az alaptalan kekeckedőkre gondoltam természetesen.
2019. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nem szeretem, ha hülyének akarnak nézni. Pont az inverteres jellegét veszítené el így a klima, s főképp semmit nem érne az a+++. Mondjuk fűteni is fűtenék a klímával enyhe időben.
2019. jún. 17. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy alapteruletet írtál hűtési energiaigény helyett.

Az alapterület annyiban mérvadó hogy szorozva magassággal annyi köbmétert kell lehutenie. Ezt egyszer csinálja meg amikor bekapcsolod max teljesítményen. Onnantól a folyamatos üzem esetén szinten kell a hőmérsékletet tartani. Ha foztok az 1500-5000w ig bármi lehet, ha teveztek 150w számítógép 300w 1 ember 150 watt, és a ház hutesi igénye, akkor legcsere szám , és a sugárzó hő ami akkor van ha nincs redőny

2019. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja. Főzés az van, az ablakok is viszonylag nagyok, de csak reluxa van rajtuk. :/ Szóval vannak tényezők, mik közrejátszanak.
2019. jún. 17. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!