Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » (Kamionos cucc) Miért veri ki...

(Kamionos cucc) Miért veri ki a biztosítékot a szendvics sütőm?

Figyelt kérdés

Van egy 24 voltos szivargyújtós szendvics sütőm, eddig működött rendesen, de egy gondom volt vele, hogy nem volt rajta kapcsoló, és ki be kellett húzgálni az aljzatba, elvittem egy elektromos üzletbe ahol kértem hogy barkácsoljanak rá egy kapcsolót, raktak is rá egy lámpa kapcsolót mert azt mondták sima kapcsoló nem bírta volna el, és azóta ahogy bedugom a szivargyújtóba rögtön kivágja a biztosítékot, még ha kikapcsolt állapotban is van a kapcsoló. A biztosíték amúgy 20 amperes.


Mi lehet a gond? Ha levágatom a kapcsolót és újra csak simán nélküle összeköttetem még megmenthető? Vagy milyen kapcsoló kellene? És mi okozza ezt a problémát?


Köszi!



2019. jún. 21. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha előtte jó volt és a szerelés után veri a biztit, akkor elég jól be lehet határolni a problémát, nem igaz?
2019. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű esetnek néz ki, csak egy hozzáértő kell a megoldáshoz.

Kapcsolót a sütő teljesítményéhez kell méretezni, gondolva a fűtőbetét hidegellenállására is, ami kisebb, mint melegen.

Ezért bekapcsoláskor nagyobb áramot vesz fel, de egy szakembernek az ellenállásmérés sem okoz gondot.

Ahhoz képest kell még valamennyivel túlméretezni kapcsolót.

Nyilván egy soros kapcsoló önmagában nem okozhat zárlatot, de ha esetleg kétáramköröst kötöttek be, ami összeégett, vagy eleve rosszul kötöttek valamit, ezt így távolról nehéz kitalálni.

Vagy vissza lehet állítani az eredeti állapotot is.

Tapasztalt szakemberek tudják azt is, hogy néha hihetetlen véletlenek tudnak összeállni, amiről nem tehet senki, ezért én vaktában nem is köpködnék másokra.

De kétségtelen, hogy itt igencsak gyanús a dolog.

2019. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy 20 amperes olvadóbiztosító viccből nem pusztul el.

Nézesd meg, próbálják ki a szendvicssütőd.

2019. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!