Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv! Régi Hajdú felültöltős...

Sasa69 kérdése:

Üdv! Régi Hajdú felültöltős automata mosógépemben az esti mosás után reggelre a dob tele van vízzel . Tipp?

Figyelt kérdés
2019. jún. 25. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem zár rendesen a csap amivel tölti magát.
2019. jún. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mágnesszelepnek nevezik és nem drága, ha valaki magának cseréli.

De nem feltétlenül hibás, mert ezek membrános rásegítő elven működnek, a tökéletes záráshoz szükséges a megfelelő bemenet-kimeneti nyomáskülönbség. Kimenetnél van egy sugártörő nevű egység, ahol előfordulhat vízkövesedés, ami meghiúsítja a zárás feltételét.

Ha jól emlékszem, én is azt hittem egyszer, hogy a szelep hibás, végül azt nem is kellett cserélni.

Egyébként a mosógépeket nem is szabadna úgy hagyni, hogy nem zárod el a külső sarokszelepet, használaton kívüli állapotban, én nem is bíznék meg benne annyira.

2019. jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mosás után elzártam a csapot , ahonnan vehetné a vizet , a dob reggelre mégis tele :)
2019. jún. 25. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg az nem zár rendesen, a mosógépben lévő szelep pedig lehet tökéletes is.

Az ugyanis pont így működik, ha nincs kellő nyomás a bemenetén, nem zár rendesen.

Tudom, mert van ilyen bontott szelepem is, amivel kísérleteztem egyéb célokra, felhasználtam a konyhai RO víztisztítóm építésénél is, kitapasztaltam a működését.

2019. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a válaszok alapján arra gondolok , bár nem értek hozzá , hogy mindkettőnek rossznak kell lennie , a csap tuti mert különben nem engedne át vizet , ha a szivattyú tökéletes lenne , hiába rossz a csap nem szivattyúzná kikapcsolt állapotban a vizet . Szerintetek ?
2019. jún. 25. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem értetted #5 válaszát. A mosógép szelepe hibátlan állapotban sem zár alacsony bemeneti nyomáson. Tehát ha a csap rossz, és elzárva szivárog, akkor az be fog jutni a mosógépbe, mert a mosógép szelepét nem szivárgó csapra tervezték.
2019. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Könnyen előfordulhat, hogy megnyitod a külső sarokszelepet, utána figyeled a mosógép eresztését és esetleg nem fog ereszteni, mert kap megfelelő nyomást, az önzáró hatás létrejöttéhez.

De mindenképpen maradjon felügyelet alatt, a biztonság kedvéért.

Ezt a membrános nyomásrásegítő trükköt azért találták ki, mert így egy viszonylag gyenge elektromágnes segítségével komolyabb hálózati nyomást lehet vezérelni úgy, hogy csak a nyitáshoz kell egy kis erő, a zárásra viszont rásegít a víz saját nyomása.

Azaz elektromos áram nélkül önmagát tartja zárva, rugóerő nélkül*.

Ezért lepődtem meg először én is, amikor kísérleteztem ilyen mágnesszeleppel és kiderült, hogy kis nyomást egyszerűen nem is tud elzárni.

Ha pedig a kifolyás korlátozott, akkor sem zár rendesen, mert nem elég neki a bemenet-kimenet közötti nyomáskülönbség.


*Elvileg a vasmag csekély tömege lenne, ami elindítja a záródást, de gyakorlatilag oldalirányban is működik, a víz áramlásával együtt önmagát lezárja.

2019. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .
2019. júl. 1. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!