Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klímán van ilyen bekötési pont?

Klímán van ilyen bekötési pont?

Figyelt kérdés
Egy átlagos (Fisher) klíma kültéri egysége nagyon meleg és zárt térben van. Ehhez szeretnék valamilyen módon kiegészítő szellőzést biztosítani. Lehet-e olyan bekötési pont rajta, ahhova egy szellőztető ventillátort be lehet kötni, hogy az csak akkor induljon el, ha a klíma is. Érezhetően javult a helyzet amióta egy légteknikai csővel kültérből odavezettem friss levegőt, de szeretnem ha aktív szellőzése is lenne.

2019. jún. 25. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A ventilátor akkor kapcsol be amikor kell
2019. jún. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Én a hőcserélő előtti ventilátorra kötnék egy mágneskapcsolót, arra pedig egy másik légkeverőt.

Ha találnál is az elektronikán kivezetést, azt ne próbáld meg terhelni, kell egy kontaktor rá.

2019. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

"...de szeretnem ha aktív szellőzése is lenne."

Aktív szellőzése van.

"Teknikai" szellőzése.

Átlagos Fisher pedig lehet hagyományos (nem inverteres), vagy nem tudom, mi neked az átlagos, de ez is befolyásolja megoldást.

Igaz, szerintem elég feleslegesnek tűnik (nem megoldás az ilyen).

2019. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha, Full DC vezérlésű a klímád, akkor jó lenne ha nem igen kötögetnél rá semmit, tekintve, hogy az új modern gépek már nem is analóg rendszert használnak. Isten óvjon attól, hogy kinyírd az inverter tápegységet, nem tudom milyen teljesítményű a géped, de a Fishernél is ilyen 50-65 ezer között mozognak az inverterek.


Azt meg végképpen nem értem, hogy milyen szerelő az aki egy zárt térbe telepítette a kültérit?!?!?

Ha zárt térbe tervezet kültéri lenne, akkor oké, de tudtommal Fisher-be nincs ilyen...

2019. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!