Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Természetes, hogy egy pár...

Természetes, hogy egy pár órája beüzemelt szobaventilátor eleinte égett festékszagot áraszt?

Figyelt kérdés

Tegnap este vásároltam az OBI-ban egy Noname (CMI) álló ventilátort. Természetesen olcsó árkategóriás.

230V / 50W van ráírva, de az ára csak csak 5.990 Ft volt.

Szépen fúj, működik, ahogy kell, viszont a szobában, ahol használjuk, égett festékszagot lehet érezni.

Olyan a szag, mint amikor egy lakkozott rézhuzalról ég le a festék.

Igaz, még csak maximum 2 órát ment csak a megvásárlása óta.


Kipárologja ezt a szagot magából magából idővel, vagy a tekercse lehet túlságosan alulméretezett, és már most

kezd leégni?

Maga a készülék burkolata nem melegszik rendellenesen. Néhányszor tíz per után éppen csak langyos a készülék.


Nem szeretnék kicsúszni a 3 napos garanciából, de csak holnap érnék rá visszavinni a munkám miatt,

viszont az is elég nagy kerülő lenne.

Ha természetes ez a szag pár napig, akkor felesleges bemennem, hogy elhozzak egy ugyanilyen "büdöset". :)


2019. jún. 25. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez önmagában nem hiba, belül a motor forró szokott lenni, az sem gond. Ha a 3 napon belül minél többet járatod és nem ég le a motor, akkor maradhat.
2019. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Benne levő por, vagy rászáradt festékanyag is "leéghet" róla. De, ahogy az előttem szóló is írja, 3 nap alatt annyit járasd, hogy megbizonyosodj róla nem a motor ég le.
2019. jún. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen 3 nap?

Legalább 1 év garanciát kötelesek vállalni.

2019. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A három munkanapos cseregarancia csak a 151/2003 (IX. 22.) kormányrendelet mellékletében meghatározott tartós fogyasztási cikkekre vonatkozik. Tehát nem minden esetben élhetünk e garanciával, csak a kormányrendeletben felsorolt bruttó 10 ezer forint eladási ár fölött értékesített tartós fogyasztási cikkek meghibásodása esetén.


Itt a kérdező megjelőlte a vételárat, ami nem éri el a jelzett összeget.

Tehát nincs cseregarancia.

Ha elromlik, akkor szerviz.

Természetesen ettől függetlenül ha akar, a kereskedő adhat másikat, akár az árát is visszaadhatja, vagy levásárlást ajánlhat, de ezekre semmi nem kötelezi.

Ezt csak az esetleges asztalra csapkodásos hangosz szóváltás keretében bizonygatott, tudom a jogaimat című váráslói megnyilvánulás elkerülésére szerettem volna világossá tenni.

Tehát nyugi, ha 2 óra múlva ég le, vagy 350 nap múlva, jogilag nincs különbség. Blokkot megőrizni, ventit használni, ez a feladat.

2019. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!