Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit érdemes tudni a mosó-szárí...

Mit érdemes tudni a mosó-szárítógép, ill. a különálló szárítógépekről, melyiket javasolnátok?

Figyelt kérdés

Új lakásunkban nincs sem terasz, sem kert, sem mosókonyha, így jobb híján a szobákban szárítjuk a ruhákat. Sajnos nemrég penészesedést tapasztaltunk abban a helységben, ahol a legtöbbször szárítunk. :-( Ez miatt döntöttünk a mosó-szárítógép vagy külön szárítógép vásárlásáról. Semmilyen tapasztalattal nem rendelkezünk még. Mit kell figyelembe venni, mire kell ügyelni? Egyáltalán, milyen ruhákat lehet géppel szárítani és miket nem???

Valaki írta egy gép véleményezésénél, sok minden nem lehet beletenni, de azért hasznos. (nem részletezte)



2019. júl. 4. 18:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Szárítás után, valóban nem friss a ruhák illata, ez általános jelenség? Sok gép esetében említik többen, hogy szárítás után kellemetlen illata van a ruháknak, nem őrzik meg az öblítő illatát. Ez általános jelenség a mosó-szárítógépeknél, szárítógépeknél?
2019. júl. 4. 20:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Aeg szárítógépünk van, nem szeretem. Azok a ruhák is összemennek benne amiken az van, hogy szárítógépbe tehetőek. A két véglet van: vagy annyira forró levegővel szárít, hogy minden összemegy benne, vagy pedig a kímélő programok amiken soha nem lesz szekrényszáraz a ruha.

Törölközőket és ágyneműket szárítok csak benne. Persze vannak akik szerint semmi nem megy össze a szárítóban (ők nagyon szerencsések), bár ismerősi, csaladi körben mind azt tapasztalják amit fent írtam (különböző márkákkal, mind hőszivattyús géppel).

Én amit tennék a helyeben: vennék egy párátlanító gépet, egy komolyabbat. Nekem Ariston van, Euronicsben vettem, Kb 40Ezer forint volt. Amikor kiteregetek pár órára bekapcsolom, szinte minen nedvességet kiszed a lakasból.

2019. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs szárítógépünk, de vannak inverteres klímáink, ami légszárító funkciót is tudnak (akár a legtöbb inverteres klíma). Tökéletesen páramentesíti a lakást. Ha odakint esik az eső, idebent akkor is lehet teregetni, nincs gőzös levegő itthon. Télen -7 fok alatt nem ajánlott a klíma üzemeltetése, de akkor a megfelelő fűtés mentesíti a párát, ha jó a lakás szigetelése és nincsenek hideg gócok, pontok a falon ahol lecsapódna a pára. Segít, ha van egy plusz szobai ventilátoros hősugárzó a szobában, ahová teregetünk. (Persze, a tűzveszély elleni szabályok betartásával! Azaz nem tesszük a ruhaszárító alá, sem túl közel és nem hagyjuk felügyelet nélkül üzemelni.)
2019. júl. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A klímás megoldás drága ráadásul nem tökéletes. Itthon ritka és nagyon költséges az olyan klíma ami valóban tudja a páramentesítést megfelelően. (japán Ururu/Sarara gépek a legjobbak ebben) A legtöbb régi inverteres klíma belső egysége túljegesedik ilyenkor a külső egység pedig teljes kapacitással üzemel, nem egy energiagazdaságos megoldás. Amikor jegesedik a belső egység, akkor leáll, hogy felmelegedjen, leolvadjon a kicsapódott pára, a külső továbbra is full-ra pörög. Ráadásul a jég eltömítheti a kondenzvíz leeresztő egységeket, ha van kondenzvízszivattyú akkor az hamar tönkremegy.

Télen a kifűtéses megoldás szintén nem hatékony módszer! Jobb a semminél, de olyan lakásban, ahol már van penészesedés nem ér sokat. A penész megjelenése jelzi, hogy összetett a probléma! (magas pára + rossz szigetelés + hőhíd, stb.)


A szárítógép jó megoldás! Mint miden gép esetén át kell gondolni, melyiket vásárolja meg az ember! Én a külön mosógép, külön szárítógép megoldást javaslom! (Célszerű azonos márkát venni, de nem feltétel.) Két gép esetén gyorsabban lehet haladni a mosással, üzemelhetnek párhuzamosan! Nagy család, több adag mosása esetén, amíg megy a mosás, addig az előző adag száradhat. A gépeken rugalmasabban beállíthatók a programok. A kombinált gépekkel ellentétben az önálló szárítógépben van szösz mentesítő funkció, ami nagyon hasznos! Lehet használni kosarat hozzá, amivel szárítható gyapjú, selyem, vagy akár sportcipő, plüssjáték. Nagyobb kapacitású is lehet a szárító. Pl. kombinált gépek 8/5, 9/6, 10/6, stb. arányban vannak, addig különállóként lehet 8/8, 10/10, stb. is. Energiatakarékosabbak is külön. Kombi gépek többnyire A, B besorolásúak, mag külön lehet akár A+++ / A++ vagy akár mindkettő A+++. (Hozzátenném: egy A és egy A+++ között éves szinten 20-35 ezer forintot is meg lehet takarítani.)


Nem lehet kikerülni a teregetést teljes mértékben, illetve a párás lakásban a fürdőszoba használata, a mosogatás, a lakók lélegzése, a szobanövények lélegzése, ha van akvárium, terrárium, annak a párája, mind, mind növelő tényezők. Ezért esős időben és télen, vagy ha mégis sokat teregetünk ki a lakásban, javasolt a páramentesítő készülék vagy gép használata is.

2019. júl. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!


Több szakembert is meg megkérdeztünk, elsősorban ők is a külön-külön megoldást javasolják. A kombináltat főként kis lakásokban javasolják, illetve olyan ingatlanokba, ahol nehezen oldható meg két gép elhelyezése.

Nálunk elfér kettő, akár egymáson, akár egymás mellett is. :-)

Már csak össze kell takarékoskodni az árukat. :-)

2019. júl. 20. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!