Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Porszívó fordulatszabályzó...

Porszívó fordulatszabályzó bekötése?

Figyelt kérdés

Kaptam egy tönkrement (motor)porszívóból kiszerelt fordulat szabályzót (a potmétert nem hozták) Nem én szereltem szét így szeretnék segítséget kérni hogy kössem be? Panelen jelzések -piros AC1 fehér AC2 kék M1 kék M2 Semmi több csatlakozás nincs a nyákon! Hasonló kefés motort akarok vele vezérelni ! Mekkora potméter kell? [link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2019. júl. 4. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont aktuális, nemrég javítottam meg porszívónkat hasonló ügyben. A miénknek a maximum ellenállása a potin 270 kohm volt. Eleinte 1 kohm-os potival teszteltem és csodálkoztam miért nem csökken a fordulat :D


Nekem a nyákom máshogy néz ki de az AC1 és 2 szerintem a hálózati áram. Azm M1 és M2 lehet szerintem a poti. Azokat elvileg mindegy hogy kötöd ha az a poti valóban.

2019. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hülyeséget írtam. Vagyis az M1 és M2 inkább az ami a motor felé megy nem a poti!!! De mindenképp nézz utánna.
2019. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elfeledtem a piros vezetékben van egy biztosíték . Ez az, hogy nem lelek sehol bekötési rajzot és féltem a triakot !
2019. júl. 4. 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mekkora potméter kell?"

Nem kell.

Ez nem fordulatszabályzó.

2019. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
MI EZ AKKOR ?? porszivóbol lett kivéve !!
2019. júl. 5. 08:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele.
2019. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!