Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fúró kapcsolóját hogy tudom...

Fúró kapcsolóját hogy tudom rákötni egy 230as motorra?

Figyelt kérdés

Szóval van egy mosógép motorom, amit már sikerült összekötnöm úgy, hogy egy 230as dugaljal megy simán.

Tehát ezt valahogy rá tudnám kötni egy fúrónak a kapcsolójára? Tehát ahogy nyomnám, úgy nőne a motor sebessége, akárcsak a fúrónak a motorját változtatja



#motor #villanymotor #fúró kapcsoló #villanymotor sebessség szabályozás
2019. júl. 14. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fúrógépek jellemzően kefés/kommutátoros motorok.

Ha a mosógépmotorod is olyan (ami kevéssé valószínű), akkor működhet.

Ha asszinkron motor (dahlander>többfordulatszámú), akkor nem lesz jó.

Ha fordulatjeladós (tachogenerátoros) akkor nem.

A Tied szerintem asszinkron.

2019. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

A 230 V-os fúrógépszabályzó triac fázishasítós, ami a szénkefés univerzális motorhoz alkalmas, a mosógép aszinkron motorjához elvileg nem, gyakorlatilag csak korlátozottan.

Eleve tételezzük fel, hogy terhelhetőség szempontjából alkalmas (motorteljesítmény!), akkor is lesz még probléma, mert az aszinkron motor fordulata a frekvenciával van összefüggésben, a triac fázishasító azt nem változtatja.

Ennek ellenére csökkenti a fordulatot, de az alacsonyabb tartományban már nem lesz nyomaték, lehal és zúgó hang is jelentkezik általában.

De a mai mosógépek többsége kefés motorral megy, így nem tudható, miről van szó.


-------

#1

Ha kefés és fordulatjelet is ad, utóbbi nem feltétele a működésnek / szabályozhatóságnak, "csak" a mosógép vezérlése részére ad információt.

Fúrógépet tacho nélkül tudjuk is csesztetni, nem kötelező hozzá.


Szokj le arról egyébként, hogy az aszinkron szót dupla sz-szel írod, ha szakmabelinek tartod magad!

Ne viccelj, ez már nevetséges...

2019. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogyan kell írni, de itt egyszerűen csak hibáztam..

Amúgy kényes vagyok a helyesírásra, mielőtt entert ütök átolvasom, ha kell visszamegyek javítani, itt átsiklottam felette.

2019. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

"a mosógép aszinkron motorjához elvileg nem, gyakorlatilag csak korlátozottan"

Az milyen, ha elvileg nem? :D MindeN aszinkron gépes szakkönyv említi a fordulatszámszabályozás egyik módjának a kapocsfeszültség változtatását. A hátrányokat megemlítve.

2019. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos elég laikus vagyok még ebben a témában, annyit tudok erről a motorról, hogy "univerzális" vagy mi, szénkefés, ugyan is úgy tudtam összekötni a 220as kábellel hogy két kefe végéből egyiket összekötöttem egy fehér kábellel és a másik kefe kimenetet meg egy másik fehér kábelt pedig a 220al. Tehát szénkefés, és a fúróm is olyan (ami már mellesleg hibás) tehát elvileg ez a két motor kb ugyan olyan nem?
2019. júl. 16. 17:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja csak annyi, hogy mivel a mosógépen kb 1:15 áttét van, és a mosógépnek a max fordulatszáma 1000 volt, akkor ez azt jelenti hogy ennek a motornak a fordulatszáma 15000rpm igaz?
2019. júl. 16. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:

"két kefe végéből egyiket összekötöttem egy fehér kábellel és a másik kefe kimenetet meg egy másik fehér kábelt pedig a 220al."


Ne gondold, hogy szakmabeli is megért ilyen zavaros leírásokat, ha hiányzik a közös nyelv.

A forgórész (kefék) és állórész tekercse soros kötésben szokott lenni ezeknél, a leírásodból ezt én nem tudom kihámozni, 220 V helyett már 230 V van, a szimpla vezeték pedig nem kábel.

A fúrógép motorja pedig kisebb teljesítményű általában, mint egy mosógép, vagyis nagyobb áramot vesz fel, ami tönkreteheti a szabályzót, zárlatos lesz benne a triac.

2019. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=XlaHSZFGzp0&t=1s


pontosan ilyen motor és ugyan így kötöttem be, ha ez segít..amúgy elvileg 500 wattos a motor tehát kb fúró teljesítmény

2019. júl. 16. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!