Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei mate 20 pro gyorstöltés...

Huawei mate 20 pro gyorstöltését ki lehet kapcsolni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

#töltés #Huawei Mate 20 Pro #Gyorstöltés kikapcsolása
2020. júl. 25. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2020. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehet.

De miért szeretnéd kikapcsolni?

2020. júl. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy régebbi töltővel töltöd.
2020. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 gondoltam jobb lenne az akksinak, ha nem minden töltés alkalmával késztetném ekkora teljesítményre, ami a gyorstöltéssel jár. Persze mondják, h ha nem melegedik túl a készülék, akk nincs semmi ártó hatása a gyorstöltés funkciónak, de sztem mégis előnyösebb (főleg, ha van rá idő), ha néha normális időtartamú töltést alkalmazok... Csak ezért kérdeztem :)
2020. júl. 25. 10:16
 5/9 Alex Fly ***** válasza:

Nem a saját töltőjét használod, hanem egy olyat, ami nem képes a gyorstöltésre.

Sőt: a legjobb, ha nem is töltőt használsz, hanem a számítógéped egyik USB portját (még pontosabban USB2, max. 500 mA kimenő árammal)...

2020. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha az USB adatvonalát megszakítod, a telefon nem képes azonosítani a töltő terhelhetőségét, így legfeljebb 500 mA árammal szabad neki terhelni.

Mondok egy példát:

[link]

Ha ezt a kis tesztert szétbontom, szikével átvágom a rézfólián a két középső szálat, utána adatkapcsolatot már nem tudja átvinni.

A telefon pedig bekorlátozza magát 500 mA-re. Nekem bevált már régóta.

2020. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Be nem kötött adatvonalakkal a mostani mobilom 5V -on 1A -el terhelte a step-down modult, amivel ezt kipróbáltam... A mai mobilok már csak akkor korlátozzák 500mA -re az áram felvételt, ha az USB2 portot be tudják azonosítani (a megfelelő protokollon kommunikáció során, ugyanis a legtöbb alaplapon 2 USB2 port áramellátása egybe van kötve (még ha külön is van kábelezve a front panelre), tehát elméletileg ha a párhuzamos portok közül csak az egyik van terhelve, akkor ott 1A a max, ami után a védelmi áramkör teszi a dolgát). Ha az adatvonalakat zártam, akkor már 2A -el is megterhelte a mobilon a modult...

2020. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*monilom
2020. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*mobilom

(Ennyi elgépelést egy napra... Bocsánat!)

2020. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!