Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Blackberry-vel (9320) milyen...

Blackberry-vel (9320) milyen plusz költségekre lehet számítani?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam kézhez az első BB telefonomat, így még csak ismerkedem vele. Tudom már, hogy e-mail küldéshez és (olcsóbb) nethez kell Bis/Bes-előfizetés, de nekem ez nem szükséges. Ha nem fizetek elő, akkor nem is számol fel plusz költséget? Mert a BB-messenger-ben "elérhető" vagyok, viszont nem is használom, akkor ez számláz közben? Valamint SMS-küldénél mit számolhat fel? Azt írja, hogy nem átlagos a díjszabása, esetleg adódhatnak plusz költségek. 2 éves előfizetésű a telefon, havidíjas, tehát leellenőriztem a T-mobile oldalán a jelenlegi díjakat, de azontúl mégis számol fel többet?

Sok kérdés ez így, de nem szeretnék valamiért pluszban fizetni.


2012. dec. 12. 07:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megkötöd a BIS-t akkor az olyan mintha mobilnetet kötöttél volna. Annyi hogy jobban tömörít mert egy erre a célre készült szerverre tölti le a leveleid...stb és innen a lényegeseket küldi a telefonodra (amit megnézel) tömörítve.


BES a vállalatoknak kell. Azzal te ne foglalkozz.


Minden másban tök sima telefon. Ha nem kötsz rá BIS-t akkor is netezhetsz WIFI-segítségével (ha van benne) illetve adatkapcsolattal (amit ha kikapcsolsz nem használ majd)

A BB egyik átka hogy vannak dolgok amiket csak egyiken van amit csak másikon hajlandó. Például most behozták a hanghívást a BBM-be amit csak wifin keresztül csinálhatsz de a BBM meg csak BIS-el tárgyal... fantörpikus.

A google szinkronizáló alkalmazásai és a maps szolgáltatása nem hajlandó wifin át működni... stb.


Ha nincs bekapcsolva az adatkapcsolat mellesleg mind1 mi fut a háttérben esetleg. Nem csinál neked plusz költséget.

2012. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Kikapcsoltam az adatszolgáltatást (meg a roamingot is egyben, bár ez nem aktuális éppen). Igaz a BBM-ben maradtam elérhető, de remélem ez már nem számít. Felmerült még bennem a kérdés (más oldalakat böngészve), hogy nem tudják használni a wifit a netmobil nélkül, dehát annak nem ez lenne a lényege? Meg egyeseknek kiszámláznak minden nyavalyát, miközben a wifit használták végig. Ez hogy működik? (Nem léptem még fel az enyémen, sőt az előző telefonomon is igyekeztem ezt kihagyni, mivel nem nagyon értek ahhoz sem:)
2012. dec. 12. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A BB nem megy fel mobilnetre ha az adatforgalmat kikapcsolod, a Roaming ugyanez csak ha a határ mellett ingázol akkor előfordul, hogy átvág a külföldi szolgáltatóhoz, a telefon meg ha úgy használod ugye a háttérben töltöget le mindenfélét. Netezni még Roaming nélkül is egy pánztárcagyilkos dolog tud lenni a telefonhálózaton. Roaminggal infarktus. Itt megoldhatod hogy kikapcsolod.


Ami wifivel megy az wifivel megy ami mobilnettel az adatkapcsolatot kér. Van pár bagatel ilyen dolog. Ami nekem a legnagyobb érvágás hogy a Google szinkronizálós cuccai is csak mibilnettel hajlandóak működni. Wifire nem reagál. Így nincs se google maps, se címjegyzék, se naptár. A playbook persze képes már natív szinkronizálni, csak a telefonjuk nem tart itt (2013ban le is váltják az egész bagázst) és ami idegesítőbb hogy a playbook több adatot tud ugyan fogadni mégis a hülye telefonról lehet a plaíbookra feltölteni az adatokat és fordítva nem... jee


A Pc kliens felrakása is egy ksiebb tortúra. De megoldható. Ha 2013ban sem változik az általános gagyi szoftveres érzés akkor hiába a profi hardver, megyek veszek egy HTC chachát :D

2012. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát nekem, mint "kívülállónak" néha nagyon kusza ez az egész:) Bújom a sok fórumot, kutatgatok, de komolyan mondom, valami még mindig kínai:D Néha elmegy a kedvem az egésztől, nemhogy kevesebb kérdésem lesz, még több. Nem vagyok ebben a mobil-témában otthon, na de hogy minden külön működjön és már-már értelmetlen összefüggésekben... :D Na de, ez az én problémám.

Köszönöm a tájékoztatásokat!

2012. dec. 12. 18:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Van a fizetős mobilnet és van a wifi


A RIM-nél talán a pattintott sávszélesség korszakban úgy gondolták a wifinek nincs jövője. Az emberek szeretnek fizetni a mobilnetért a wifi túl bonyolult nekik és nagyon kevés helyen elérhető (jellemzően ahol ez igaz még ott máig népszerű a BB).


Így ők a mobilnet mellé találtak ki egy fejlesztést ami a maga idejében jelentősen csökkentette a telefonos adatforgalmat. Ez a BIS (internet szolgáltatás)

A mobilneten működik. A lényege, hogy van egy saját szervered ahová folyamatosan letölti az infókat és te csak azt kapod meg belőle ami neked fontos, illetve jól összetömörítve küldi át. Így az adatforgalmadat csökkenti, olyant jól, hogy ha gyakran mobilnetezel teljesen megéri a csomag még most is, mert a költségei elmaradnak a csökkentéshez képest.


A Mobilnetet gondolom tudod micsoda. A BBben az a lehetőség hogy kikapcsolhatod roaming közben akkor jó ha a határhoz közel élsz vagy országokon át utazol és elfelejted az ilyenkori telefonos rituálét. Vagyis nem mászik idegen hálózatról, nagyon borsos áron a netre neked. Vagy az adatforgalmi résznél akár meg is tilthatod neki hogy a szolgáltató hálózatát használja másra mint telefonálás, smsküldés.


A wifi megint más kutya. Arra ugye úgy és akkor csatlakozol amikor és ahogy tudsz illetve akarsz. A BB halála az én szememben az hogy nem tudok mindent wifin használni, pedig ahol élek ott ahol nincs wifim ott kibírom net nélkül addig :). A wifi előnye hogy többnyire ingyen megy, vagy plusz költségek nélkül (pl az otthoni wifi hálózatodra felcsatlakozol, a netet ugye te fizeted de az hogy te a telefonodon is használod nem csak a gépeden nem jelent neked + költséget)

2012. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! :) Nagyon jól jöttek az infók!
2012. dec. 17. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!