Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Zseblopás ellen is biztosított...

MRichie kérdése:

Zseblopás ellen is biztosított iPhone 5S készülékemet a múlt héten ellopták. A T-mobile biztosítója mennyire szokott ilyenkor ellenkezni, ha nem tudom 100%-ra bebizonyítani, hogy a telefont ellopták?

Figyelt kérdés

A rendőrség a jegyzőkönyvbe is úgy vitte fel: "A buszon nem volt tömet, senki nem állt körém, nem jött nekem senki, senkivel nem érintkeztem. A telefon tisztázatlan körülmények között tűnt el, az is elképzelhető, hogy fenn a buszon esett ki a zsebemből." Ezek alapján kaphatok új készüléket az önrész ellenében vagy megtagadhatja a biztosító?

Válaszaitokat előre köszönöm!

R



2014. máj. 5. 15:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha kötöttél rá biztosítást ami után fizetni kell ( nem sokat) akkor természetesen kapsz másikat.T-mobilnál lehet kötni. Ha semmi ilyenről nincs szó akkor sajnálhatod a telefonodat. Nyugi ezt mind tapasztalatból mondom... :(
2014. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szoval nem csak zseblopasra volt a telo biztositva, hanem biztositva volt, tores, elvesztes stb-re, nem? A lenyeg hogy rendorsegi jegyzokonyv kell. Biztositva volt, adniuk kell telefont.
2014. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy nem volt tömeg még ellophatták. Ezek a mocskok nagyon ügyesek. De ha valaki megtalálta és nem adta vissza neked az is bűncselekmény. Tehát a feljelentés jogos. Csak az nem zseblopás, hanem más bűncselekmény.

De miért nem a T-től kérdezed? Itt legfeljebb akkor kapsz hiteles választ, hogyha egy T-s biztosítós ide téved. Minden más csak feltételezés. Ráadásul ha elolvasod a szerződési feltételeket, abban is benne van, hogy mire fizetnek.

2014. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen kötöttem rá, elemikárok, emghibásodás, 3. személy okozta meghibésodás, betörés, rablás, zseblopás ellen is. De mivel nem tudom bizonyítani, hogy ellopták, így mondhatja a biztosító azt, hogy elhagytam és nem tehet semmit?
2014. máj. 5. 15:17
 5/11 A kérdező kommentje:

"(viii) a Készülék rejtélyes (megmagyarázhatatlan) eltűnése;"


Ez az a pont ami miatt aggódom, mégis hogy lehet megmagyarázni egy lopást?

2014. máj. 5. 15:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Sima elvesztesre is be volt biztositva? Szerintem benne van.

Nem hiszem hogy annyira kell bizonygatni.

2014. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sehol nem esik szó elvesztésről, ezért is aggódom, hogy szemétkedni fognak...
2014. máj. 5. 15:39
 8/11 anonim ***** válasza:
miért nem kapcsoltad be rajta a Find my iPhone opciót?
2014. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Igaza van az utolsónak, icloudban nem tudod megkeresni?
2014. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
De ilyen baromságot mi az hogy adnak másikat tegyük fel van egy iphone 5 öm és azt otthon hagyom és azt mondom hogy ellopták akkor adnak másikat lehetetlen! akkor mindenkinek lenne vagy 50 iphone
2014. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!